Home Polityka i społeczeństwo Przedłużenie istniejącego porozumienia: Koło jest wśród nami!

Przedłużenie istniejącego porozumienia: Koło jest wśród nami!

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski i Sekretarz Rady Miasta Ładyżyna Oleksandr Kolomiiets spotkali się w sali sesyjnej ratusza, aby podpisać Umowę o stosunkach partnerskich i współpracy pomiędzy wspólnotami terytorialnymi miasta Ładyżyna obwodu Winnickiego Ukrainy i miasta Koła.

Umowa zawarta pomiędzy Merami Ładyżyna – Waleriego Kołomejcewa oraz Burmistrzem Koła – Janem Stępińskim w dniu 23 maja 2003 r. w Ukrainie co pięć lat podlega przedłużeniu. Dokument ten ustala zasady współpracy w siedmiu wybranych dziedzinach: przemysł, rolnictwo, handel, nauka, oświata, ochrona zdrowia, kultura i sztuka, turystyka i sport, samorząd miejski oraz ochrona środowiska naturalnego i zrównoważone wykorzystywanie zasobów naturalnych.

Z okazji 20-lecia współpracy miast, nasze społeczności mogą cieszyć się wieloma pozytywnymi efektami tego partnerstwa. W ciągu tych lat nie tylko oficjalni przedstawiciele obu miast wymieniali się wizytami i doświadczeniami, ale również młodzież i przedstawiciele różnych zawodów. Dzięki temu wzajemnej wymianie nasze miasta mogły zbliżyć się do siebie, nawiązać wiele wspólnych projektów oraz poznać kulturę i historię drugiej strony. W chwili obecnej, gdy Ukraina walczy o niezależność, nasze miasta mogą wyrazić swoją solidarność i wiarę w pokój poprzez kontynuowanie wspólnego partnerstwa.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ