Home Biznes i finanse Polsko-ukraiński dialog na temat transportu kolejowego – Komunikat

Polsko-ukraiński dialog na temat transportu kolejowego – Komunikat

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Betclic Studios – nowa platforma wideo

Na polskim rynku debiutuje Betclic Studios – studio i platforma wideo, na której dostępne są filmy dokumentalne o ciekawych historiach ze świata sportu, kultury i nie tylko. Równocześnie ze startem Studios, Betclic ogłosił uruchomienie programu grantowego dla młodych twórców. W ramach inicjatywy marka przeznaczy aż 1 milion złotych na realizację najciekawszych pomysłów.

Platforma Betclic Studios oferuje filmy ze świata sportu, kultury, przyrody, rozrywki oraz wielu innych tematów. Każdy z nich prezentuje atrakcyjną, wciągającą historię. Za pomocą grantu Betclic, młodzi twórcy będą mieli okazję zrealizować swoje projekty i wyrazić swoje pasje.

Dialog wysokiego szczebla o Ukrainie

– Ministerstwo Infrastruktury informuje:

15 marca 2023 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk rozmawiał z wicepremierem, ministrem rozwoju gmin, terytoriów i infrastruktury Ukrainy Oleksandrem Kubrakovem.

Tematem rozmowy były relacje pomiędzy polskimi i ukraińskimi spółkami kolejowymi. Strony potwierdziły, że konieczne jest dalsze udoskonalanie koordynacji i wymiana informacji. Dodatkowo podniesiono kwestie dalszych kroków podejmowanych wobec kolejowego przejścia granicznego Hrabenne-Rawa Ruska.

Minister Adamczyk przypomniał o organizowanym w Polsce, we współpracy z Międzynarodowym Forum Transportu (ITF), dialogu wysokiego szczebla o Ukrainie. Konferencja pn. „Łączenie Ukrainy z Europą i światem – odbudowa i rozwój zrównoważonej infrastruktury transportowej i wydajnych łańcuchów dostaw” z udziałem ministrów ds. transportu m.in. ze Szwecji, Słowacji, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Czech i Litwy odbędzie się w dniach 29-30 marca 2023 r. w Rzeszowie. Wicepremier Kubrakov pozytywnie odniósł się do zaproszenia i potwierdził swój udział.

Niewątpliwie udział w dialogu wysokiego szczebla o Ukrainie to ważny krok w kierunku rozwoju infrastruktury transportowej. Ponadto, współpraca polskich i ukraińskich spółek kolejowych zapewni efektywny przepływ towarów i osób między obydwoma krajami. Dodatkowo, dzięki programowi grantowemu Betclic, młodzi twórcy będą mieli możliwość realizacji swoich pomysłów i wyrażenia swoich pasji.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP

UWAGA: Komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczane bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści przez PAP SA. Nadawca komunikatu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść.

  • Ustawa prawo prasowe zawiera postanowienia dotyczące odpowiedzialności za komunikaty publikowane w serwisie.
  • Treść komunikatów nie może być przez PAP SA w żaden sposób zmieniana.

Ponadto, należy mieć na uwadze, że komunikaty publikowane w serwisie PAP są monitorowane, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom.


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ