Home Biznes i finanse Inwestycja w zdrowie: LTS otrzymuje grant w wysokości 1,2 miliona dolarów na wsparcie rozwoju formuł mRNA odpornych na wysokie temperatury dla macierzy z mikroigieł

Inwestycja w zdrowie: LTS otrzymuje grant w wysokości 1,2 miliona dolarów na wsparcie rozwoju formuł mRNA odpornych na wysokie temperatury dla macierzy z mikroigieł

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Andernach – LTS, lider w branży technologii farmaceutycznej, ogłosiła dzisiaj, że otrzymała dotację od Fundacji Billa i Melindy Gates. Grant będzie wspierać nowe metody formułowania mRNA, takie jak rozpuszczalne matryce mikroigłowe (MAP), aby zwiększyć stabilność termiczną całego produktu dla jego użycia w krajach o niskich i średnich dochodach (LMIC), zwłaszcza w trudno dostępnych warunkach. Grant ten będzie finansował 1,2 miliona dolarów w okresie 15 miesięcy.

Technologia mRNA jest uważana za potencjalnego game-changera dla szeregu chorób zakaźnych, w tym gruźlicy, malarii i gorączki Lassa, które występują wyjątkowo często u ludzi w krajach o niskim i średnim dochodzie. Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stoi świat w celu dostarczenia ludziom w najbardziej narażonych grupach, w tym biedniejszych krajach, tych ratujących życie szczepionek, jest konieczność ich przechowywania w bardzo niskich temperaturach. Potrzeba przechowywania w zamrażarce obecnej generacji szczepionek mRNA wynika z kruchości cząsteczek mRNA. Włączenie mRNA do rozpuszczalnego MAP może pokonać to wyzwanie, chroniąc mRNA przed degradacją, usuwając konieczność przechowywania w zamrażarce i upraszczając dostęp do ludzi żyjących w krajach o niskim i średnim dochodzie.

Na Światowym Kongresie Szczepionek w Barcelonie LTS niedawno przedstawił dane przedkliniczne dotyczące szczepienia opartego na mRNA / LNP MAP przeciwko wściekliźnie, w ramach współpracy z biofarmaceutyczną firmą. Ten udany badanie przedkliniczne z szczepionką mRNA / LNP przeciwko wściekliźnie udowodniło, że wymagania dotyczące łańcucha chłodniczego mogą zostać zmniejszone z -80ºC do 2-8ºC przy użyciu MAP zamiast formuły do wstrzykiwania.

MAPs to innowacyjna technologia dystrybucji leków, która oferuje zalety w porównaniu do ustalonych metod dystrybucji leków, takich jak możliwość oszczędzania dawek, obniżenie wymagań dotyczących łańcucha chłodniczego oraz możliwość samoobsługi. 

Jako CEO LTS, Bas van Buijtenen, skomentował: „W LTS z pasją dążymy do dostarczania ludziom na całym świecie przyjaznych dla pacjentów form dostarczania leków. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymujemy wsparcie od Fundacji Gates w tworzeniu rozwiązań dla grup, które w innym wypadku mogłyby pozostać w tyle. Przy wykorzystaniu MAPs dążymy do poprawienia dostępu do niezbędnych szczepionek, co może uratować życie wielu osób.”

“The LTS MAP team is excited to have support from the Gates Foundation for the development of a thermostable mRNA/LNP MAP”, said Dr. Frank Theobald, Head of MAP Program at LTS. “LTS has made great progress recently with its MAP Program with respect to pre-clinical and clinical data, taking steps towards the up-scaling and commercialization of the MAP technology. LTS believes that MAPs will be a breakthrough technology for improving vaccination coverage in LMICs. Support from the foundation will help to develop the MAP technology further and bring it to the next level of maturity and make it accessible for patients in the foreseeable future.”

Przedstawiamy LTS. Jako zaufany partner technologiczny dla przemysłu farmaceutycznego, opracowujemy i produkujemy innowacyjne systemy dystrybucji leków, takie jak plastry transdermalne (TTS) i filmy cienkie do podawania doustnego (OTF), a także noszone urządzenia do podawania leków (OBDS). Oferta LTS obejmuje ponad 20 produktów na rynku oraz różnorodną linię produktów składającą się z ponad 40 projektów rozwoju mających na celu leczenie wielu schorzeń. Linia innowacji firmy LTS zawiera zarówno projekty finansowane przez partnerów, jak i własne, finansowane przez LTS. LTS utrzymuje swoją pozycję lidera poprzez ciągłe doskonalenie swoich podstawowych technologii TTS i OTF oraz przez wdrażanie nowych technologii dystrybucji leków, w tym mikroigłowych plastrów (MAP) do dystrybucji leków o małej i dużej masie cząsteczkowej, aktywnych biologicznie i szczepionek. Za pomocą swojej platformy SorrelTM do noszonego podawania leków, LTS oferuje przyjazne w użyciu rozwiązania do skomplikowanych podawania leków w domu. LTS powstała w 1984 roku i działa dzisiaj z czterech lokalizacji: w Andernach, Niemcy, West Caldwell, NJ, USA, St. Paul, MN, USA i Netanya, Izrael. LTS ma również biuro przedstawicielskie w Szanghaju, Chiny.

LTS to firma, której przekonanie jest oparte na słowach: dbamy, tworzymy i dostarczamy. Jako uznany partner technologiczny dla branży farmaceutycznej, opracowaliśmy i wyprodukowaliśmy innowacyjne systemy dystrybucji leków, takie jak plastry transdermalne (TTS) i filmy cienkie do podawania doustnego (OTF), a także noszone urządzenia do podawania leków (OBDS). Oferta handlowa LTS obejmuje ponad 20 produktów na rynku, a także szeroki zbiór projektów rozwojowych liczących ponad 40 pozycji, zaprojektowanych z myślą o leczeniu różnych chorób. Linia innowacji firmy LTS zawiera zarówno projekty finansowane przez partnerów, jak i własne, finansowane przez LTS. Firma utrzymuje swoją pozycję lidera poprzez doskonalenie swoich technologii TTS i OTF, a także wdrażanie nowych technologii dystrybucji leków, w tym mikroigłowych plastrów (MAP). Dzięki platformie noszonego podawania leków SorrelTM, LTS oferuje swoim pacjentom łatwe w użyciu rozwiązania do skomplikowanych podawania leków w domu. Firma została założona w 1984 roku i dziś działa z czterech lokalizacji: w Andernach, Niemcy, West Caldwell, NJ, USA, St. Paul, MN, USA i Netanya, Izrael. LTS ma również biuro przedstawicielskie w Szanghaju, Chiny.

LTS to firma, której przekonanie oparte jest na słowach: dbamy, tworzymy i dostarczamy. Jako uznany partner technologiczny dla branży farmaceutycznej, tworzymy i produkujemy innowacyjne systemy dystrybucji leków, takie jak plastry transdermalne (TTS) i filmy cienkie do podawania doustnego (OTF), a także noszone urządzenia do podawania leków (OBDS). Oferta LTS obejmuje ponad 20 produktów na rynku oraz szeroki zbiór projektów rozwojowych liczących ponad 40 pozycji, zaprojektowanych z myślą o leczeniu różnych chorób. Linia innowacji firmy LTS zawiera zarówno projekty finansowane przez partnerów, jak i własne, finansowane przez LTS. LTS utrzymuje swoją pozycję lidera poprzez ciągłe doskonalenie swoich podstawowych technologii TTS i OTF oraz przez wdrażanie nowych technologii dystrybucji leków, w tym mikroigłowych plastrów (MAP). Za pomocą swojej platformy SorrelTM do noszonego podawania leków, LTS oferuje przyjazne w użyciu rozwiązania do skomplikowanych podawania leków w domu. LTS powstała w 1984 roku i obecnie działa z czterech lokalizacji: w Andernach, Niemcy, West Caldwell, NJ, USA, St. Paul, MN, USA i Netanya, Izrael. Firma ma również biuro przedstawicielskie w Szanghaju, Chiny.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ