Home Biznes i finanse Osiągnięcia Yanfeng w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2022 roku – Raport ESG

Osiągnięcia Yanfeng w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2022 roku – Raport ESG

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Yanfeng, lider w dziedzinie dostawców samochodów na świecie, opublikował dziś swój raport zrównoważonego rozwoju z 2022 roku, w którym dokumentuje on działania z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG), które stanowią część jego strategii zrównoważonego rozwoju.

Raport jednoznacznie potwierdza poparcie firmy Yanfeng dla Dziesięciu Zasad Globalnego Porozumienia ONZ w dziedzinie Praw Człowieka, Pracy, Środowiska i Przeciwdziałania Korupcji. Ponadto raport podsumowuje zobowiązania społeczne i łańcuch dostaw firmy.

“At Yanfeng, sustainability plays an important role in everything that we do – from product development through production” – said Gunnar Büchter, Vice President of Global Sustainability at Yanfeng.

Yanfeng ma zrównoważoną ofertę produktów. Przy produkcji komponentów w swoich zakładach firma skupia się również na energii odnawialnej. W Europie wszystkie 12 zakładów przeszło na energię odnawialną w ciągu ostatniego roku. Na skalę globalną firma ma cel pokrycia 100% całkowitego zużycia energii przez źródła energii odnawialnej do 2030 r.

Yanfeng jest zaangażowany w działania proekologiczne. W ciągu ostatniego roku wszystkie 12 zakładów w Europie przeszło na źródła energii odnawialnej. W globalnym zakresie firma ma zamiar osiągnąć cel pokrycia 100% zużycia energii przez odnawialne źródła energii do 2030 roku.

Yanfeng inwestuje w odnawialne źródła energii by zapewnić zrównoważoną produkcję swoich produktów. Wszystkie 12 zakładów w Europie przeszło na odnawialne źródła energii w ciągu ostatniego roku, a do 2030 roku firma ma zamiar osiągnąć zamierzony cel pokrycia 100% zużycia energii przez odnawialne źródła energii.

Prowadzenie działalności o niskim poziomie emisji CO2 w celu zapewnienia przyszłości w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju

Firma zamierza w dłuższej perspektywie zmniejszyć swoje ślad węglowy i jest zobowiązana do osiągnięcia netto zerowych emisji w zakresie 1 i 2 do 2030 roku oraz w zakresie 3 do 2050 roku. W celu osiągnięcia tych celów, Yanfeng podjął pierwszy krok wprowadzając oprogramowanie do monitorowania emisji CO2. Oprogramowanie to zostało opracowane we współpracy z firmą konsultingową. Program, który obecnie jest wprowadzany w całej firmie, mierzy i optymalizuje wpływ działalności Yanfeng na zmiany klimatyczne.

Udoskonalenie procesów w celu zmniejszenia emisji CO2

Firma wprowadza szereg działań mających na celu ograniczenie emisji CO2. Są to między innymi: wymiana floty samochodów na pojazdy o mniejszej emisji, wykorzystanie źródeł energii odnawialnej, zastosowanie nowych technologii, zmiana procesów produkcyjnych i optymalizacja wykorzystania energii. Do wdrożenia tych działań wymagane jest zaangażowanie wszystkich pracowników w celu osiągnięcia zamierzonych celów.

Używanie energii odnawialnej dla zrównoważonego rozwoju

Firma Yanfeng wdraża politykę wykorzystania energii odnawialnej w celu ograniczenia emisji CO2. Została ona rozpoczęta w ramach globalnego programu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Program ten polega na wykorzystaniu energii słonecznej, wiatrowej i biomasy, a także na wprowadzeniu nowych technologii w celu optymalizacji procesów produkcyjnych i zmniejszenia zużycia energii.

Aby zapewnić spójność i standaryzację systemu, stosujemy go nie tylko do wewnętrznego monitorowania, ale także jako bazę do raportowania zewnętrznego.

Yanfeng koncentruje się na osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Zrównoważony rozwój jest podstawą, a wszyscy interesariusze pracują razem w kierunku wspólnych celów ESG firmy.

Dążąc do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w naszym łańcuchu dostaw oraz do odpowiedzialnego zakupu, Yanfeng podejmuje działania wspierające mniejszy wpływ na środowisko.

“Decarbonization is a priority for Yanfeng and one of the most important pillars of our ESG strategy. Our sustainability goals are based on the Science-based Targets Initiative. The decarbonization of our supply chain and responsible procurement are also important for us” – added Büchter, who is also responsible for procurement in Europe and North America.

Aby zwiększyć przejrzystość w całym łańcuchu dostaw i wykrywać i eliminować ryzyko na wczesnym etapie, od 2022 roku firma jest również aktywnym członkiem Inicjatywy Odpowiedzialnego Łańcucha VDA (Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego).

The company has adopted a comprehensive Responsible Sourcing Policy that underpins all of its operations and is committed to respecting human rights, fair wages and working conditions, and environmental protection throughout the supply chain.

Firma przyjęła kompleksową Politykę Odpowiedzialnego Pozyskiwania, która stanowi podstawę wszystkich jej działań i jest zobowiązana do szanowania praw człowieka, uczciwych wynagrodzeń i warunków pracy oraz ochrony środowiska w całym łańcuchu dostaw.

Zaangażuj się w naszą podróż w kierunku dalszego rozwoju strategii ESG Yanfeng. Dowiedz się więcej na temat naszych działań i ich efektów, przeczytaj nasz raport ESG.

Paragraf 1:

Yanfeng to jeden z czołowych globalnych dostawców samochodów, skoncentrowanych na kabinie, wyposażeniu zewnętrznym, fotelach, elektronice kokpitu i bezpieczeństwie pasywnym. Firma posiada ponad 240 lokalizacji i około 67,000 pracowników na całym świecie. Zespół techniczny z 4,100 ekspertów jest zlokalizowany w 12 centrach R&D i innych regionalnych biurach, z pełnymi zdolnościami, w tym inżynieria i oprogramowanie, stylizacja oraz walidacja testów. Skupiając się na technologii inteligentnej kabiny i lekkiej, Yanfeng wspiera producentów samochodów w poszukiwaniu przyszłej mobilności i zapewnia lidera rozwiązań kabiny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.yanfeng.com.

Paragraf 2:

Yanfeng stale rozwija nowe biznesy i aktywnie wykorzystuje technologię w dziedzinie mobilności. Firma pracuje nad inteligentnymi kabinami, przyczyniając się do zmniejszenia wagi samochodów. Opracowane technologie obejmują inżynierię, oprogramowanie, stylizację i walidację testów, tworząc jedną z najbardziej zaawansowanych technologii samochodowych na świecie. Yanfeng oferuje również wsparcie dla producentów samochodów, aby maksymalnie wykorzystać swoją przyszłą mobilność.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ