Home Biznes i finanse Czysta i Bezpieczna Przeprawa Koleją – Straż Ochrony Kolei w działaniu

Czysta i Bezpieczna Przeprawa Koleją – Straż Ochrony Kolei w działaniu

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ubezpieczyciele przestali być skłonni obniżać wypłaty z tytułu OC w sytuacji, gdy rowerzysta nie ma na sobie kasku. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego, brak ochrony głowy u nieletniego cyklisty poruszającego się po wiejskiej drodze nie jest powodem do obniżenia odszkodowania. Oznacza to, że rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie niezależnie od tego, czy mają na sobie kask.

Ministerstwo Infrastruktury z przyjemnością informuje o wydarzeniu z 26 sierpnia 2023 r., które odbyło się w Przemyślu. W ramach akcji „Bezpieczni w podróży” zostały zaprezentowane formacje i sprzęt Straży Ochrony Kolei oraz wręczone odznaczenia szczególnie zasłużonym funkcjonariuszom. W wydarzeniu uczestniczyli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński. W 2023 r. Straż Ochrony Kolei obchodzi swoje 105. urodziny.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei stoją na straży zachowania bezpieczeństwa na polskich liniach kolejowych w całym kraju. Służą na rzecz płynnego przemieszczania się pasażerów, jak i transportu towarów. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk dziękuje za trud codziennej służby jaką wykonują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Minister infrastruktury podkreślił, że polska Straż Ochrony Kolei jest wzorem do naśladowania dla innych tego typu formacji na całym świecie. Wyraził uznanie dla roli, jaką pełnili funkcjonariusze w pierwszych dniach po rosyjskiej agresji na Ukrainę, kiedy na stację w Przemyślu docierały tysiące uchodźców.

Dzięki swojej postawie wówczas udowodniliście światu, że Straż Ochrony Kolei jest niezastąpiona. Wiemy od bardzo dawna, że żadny transport kolejowy nie będzie bezpieczny i sprawnie działał bez wyszkolonych i odpowiednio wyposażonych funkcjonariuszy Państwa Służby – podkreślił minister Adamczyk.

Marek Kuchciński, szef KPRM, podkreślał znaczenie Straży Ochrony Kolei, szczególnie w regionach przygranicznych. Przypomniał, że wzrastający ruch międzynarodowy pasażerski i towarowy wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, którego zapewnia ta służba.

— W Przemyślu wkrótce zostaną przeprowadzone inwestycje, które ułatwią funkcjonariuszom szkolenia i umożliwią skuteczniejszą służbę Polsce — wyjaśniał minister Kuchciński.

Minister A. Adamczyk podkreślił zasługi odznaczonych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Ceremonia wręczenia odznaczeń została zorganizowana w obecności Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Kuchcińskiego.

— Szanowni Państwo, dziękuję za Wasz trud w utrzymaniu bezpieczeństwa w naszym kraju. Jesteście wzorem patriotyzmu i zaangażowania w pomoc innym. Dziękuję za to, że jesteście z nami. — powiedział w trakcie ceremonii minister A. Adamczyk.

Straż Ochrony Kolei w Polsce została powołana 1 sierpnia 1918 r., z inicjatywy Warszawskiej Dyrekcji Kolejowej, przez Ministerstwo Kolei Żelaznych. Pierwszym Dowódcą Straży Kolejowej został Emil Rauer. Przywrócenie niezależnej Rzeczpospolitej stało się okazją do powołania jednej z pierwszych służb bezpieczeństwa. Obecnie Straż Ochrony Kolei działa zgodnie z ustawą o transporcie kolejowym z 10 czerwca 2023 r.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści. Autorzy odpowiadają za treść przesłanych komunikatów, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ