Home Polityka i społeczeństwo Nowoczesne siedziba dla Sądu i Prokuratury w Nisku

Nowoczesne siedziba dla Sądu i Prokuratury w Nisku

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

1. Prace budowlane nad nowoczesną siedzibą Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku dobiegają końca.

2. Przyszła siedziba zwiększy komfort pracy sędziów i urzędników, a także umożliwi mieszkańcom regionu lepszy dostęp do usług świadczonych przez wymiar sprawiedliwości.

3. Wiceminister Marcin Warchoł powiedział podczas zawieszenia wiechy na budowie: „To będzie dom podkarpackiego wymiaru sprawiedliwości, o którym będzie się mówić”.

Uroczystość zakończyła realizację drugiego etapu inwestycji. Wiceminister Marcin Warchoł podkreślił wielofunkcyjność nowego obiektu, który zapewni miejsce dla sądu i prokuratury oraz stanie się centrum informatycznym na potrzeby wymiaru sprawiedliwości na Podkarpaciu.

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, jako centrum zarządzania informatyzacją na całe województwo, zyskał dodatkowo archiwum prokuratury okręgowej i rejonowej w Tarnobrzegu, o powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych. Wiceminister wskazał to miejsce jako idealny dla tej instytucji.

Nowy budynek sądu i prokuratury powstaje w Nisku, jego powierzchnia wynosi 4 610 m kw., a wartość całej inwestycji dochodzi do 58 mln zł. Inwestycja ta jest dowodem na to, że mieszkańcy Niska mają wsparcie ze strony władz.

Wiceminister Warchoł, uczestnik uroczystości otwarcia nowego budynku, przypomniał wszystkim mieszkańcom Niska, że to oni sprzeciwili się planom likwidacji sądu w 2012 roku. Dzięki ich determinacji, Nisko może cieszyć się nowym budynkiem sądu i prokuratury.

Dzięki finansowemu wsparciu ze strony obecnych władz, Nisko może się cieszyć nowym budynkiem sądu i prokuratury, który jest wyrazem wdzięczności za zaangażowanie mieszkańców w obronę ich sądu. Wartość tej inwestycji wynosi 58 mln zł, a jej powierzchnia wynosi 4 610 m kw.

Uroczystość otwarcia nowego budynku była okazją do podkreślenia zaangażowania mieszkańców Niska w obronę ich sądu. Wiceminister Warchoł zaznaczył, że to właśnie oni w 2012 roku protestowali przeciwko planom likwidacji sądu i innych jednostek publicznych w mieście.

Nowy budynek sądu i prokuratury, który powstał w Nisku, jest wyrazem szacunku dla mieszkańców tego miasta i ich wkładu w obronę swoich praw. Inwestycja ta ma powierzchnię 4 610 m kw. i jest warta 58 mln zł.

Nowa siedziba sądu i prokuratury w Nisku zapewni mieszkańcom dostęp do nowoczesnego systemu wymiaru sprawiedliwości. Inwestycja obejmuje budowę nowego budynku z salami sądowymi, biurami prokuratorów, salą obrad, a także zapleczem technicznym i technologicznym.

Realizacja tej inwestycji pozwoli na zapewnienie szybkiego i sprawnego działania sądów i prokuratur oraz znaczące usprawnienie wymiaru sprawiedliwości dla mieszkańców Niska. W nowym budynku znajdą się także sale do wszczynania procesów sądowych w trybie on-line.

Budowa nowoczesnej siedziby sądu i prokuratury w Nisku ruszyła w 2021 roku i ma zostać ukończona w 2024. Inwestycja obejmuje budowę nowego budynku z salami sądowymi, biurami prokuratorów, salą obrad oraz zapleczem technicznym i technologicznym.

Umożliwi to szybkie i efektywne wykonywanie obowiązków sądów i prokuratur, zapewniając mieszkańcom Niska dostęp do nowoczesnego wymiaru sprawiedliwości. Nowy budynek będzie wyposażony w sale do wszczynania procesów w trybie on-line, co pozwoli na wykorzystanie zaawansowanych technologii w wymiarze sprawiedliwości.

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, podkreślił, że coraz więcej spraw w sądach rozpoznawanych jest z wykorzystaniem technologii. – Dziś już jedna trzecia spraw wpływających do sądów to sprawy cyfrowe, a na Podkarpaciu odbywa się najwięcej procesów on-line w całej Polsce – powiedział.

Wiceminister podziękował wszystkim sędziom za ich zaangażowanie w wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi, które są udostępniane sądownictwu przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

PAP SA publikuje komunikaty w serwisie PAP bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z wersją przedłożoną przez nadawcę. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść zgodnie z postanowieniami ustawy prawo prasowe. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ