Home Polityka i społeczeństwo MRiT: Minister Hetman z wizytą w PO Lighting Poland (komunikat)

MRiT: Minister Hetman z wizytą w PO Lighting Poland (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

– Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłasza:

Grupa Plastic Omnium koncentruje się głównie na produkcji części i akcesoriów do pojazdów silnikowych. W Polsce firma działa między innymi w gminie Niemce koło Lublina, produkując lampy do samochodów marek takich jak Skoda, Volkswagen, Peugeot. Zakład w Niemcach został odwiedzony przez ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana 13 marca 2024 r.

Fabryka w gminie Niemce znajduje się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, co stanowi korzystne warunki dla rozwoju biznesu.

„Polska odnosi sukcesy w przyciąganiu inwestycji zagranicznych, co przekłada się na rozwój regionu i poprawę jakości życia jego mieszkańców. Cieszę się, że Państwa firma odnosi sukcesy w Polsce i wspiera rozwój gospodarki” – powiedział szef MRiT podczas spotkania z przedstawicielami Kierownictwa zakładu i Grupy.

Plastic Omnium jest globalnym liderem w branży motoryzacyjnej, z 152 zakładami produkcyjnymi w 28 krajach i zatrudniającym 40 tys. pracowników. Firma posiada również 40 centrów badawczych i wyposażenie jej można znaleźć w co szóstym wyprodukowanym samochodzie na świecie. W swojej fabryce w gminie Niemce, firma specjalizuje się w produkcji lamp do samochodów dla takich koncernów jak Skoda, Volkswagen i Peugeot. Wszystkie produkty są eksportowane za granicę do krajów UE, Wielkiej Brytanii i Meksyku, a zakład wykorzystuje system Przemysłu 4.0, który spełnia najwyższe standardy w logistyce produkcji, automatyzacji i bezpieczeństwie.

Polska Strefa Inwestycji

Od września 2018 r. do 29 lutego 2024 r. w ramach programu Polska Strefa Inwestycji wydano 2 545 decyzji o wsparciu, co zaowocowało deklarowaną wartością inwestycji w wysokości 118,1 mld zł i utworzeniem 48 585 nowych miejsc pracy.

W 2023 roku zostało wydanych 536 decyzji o wsparciu, co oznaczało inwestycje o wartości 18,3 mld zł i utworzenie 7 175 nowych miejsc pracy. W styczniu i lutym 2024 roku wydano 42 decyzje o wsparciu, które miały wartość inwestycji wynoszącą 1,1 mld zł i deklarowały utworzenie 550 nowych miejsc pracy.

W 2023 roku udział polskich MŚP w liczbie projektów wyniósł 67 proc., a do końca lutego 2024 roku wzrósł do 76 proc. Od początku funkcjonowania PSI, polscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy uzyskali 1 550 decyzji o wsparciu, co stanowi 61 proc. wszystkich decyzji, na łączną wartość projektów w wysokości 17,1 mld zł.

W 2023 roku, województwa Polski Wschodniej zgromadziły 119 inwestycji o wartości 3,3 mld zł, co stanowiło 22% wszystkich inwestycji, z deklarowanymi 1 639 nowymi miejscami pracy. Do końca lutego 2024 roku, było 8 inwestycji o łącznej wartości 88 mln zł oraz z deklaracją utworzenia 46 nowych miejsc pracy.

Pełną treść komunikatu można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/minister-hetman-z-wizyta-w-po-lighting-poland.

UWAGA: Treści komunikatów publikowane są w serwisie PAP bez jakichkolwiek zmian. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ