Home Polityka i społeczeństwo KPRM: Polska i Ameryka rozumieją co znaczy niepodległość (komunikat)

KPRM: Polska i Ameryka rozumieją co znaczy niepodległość (komunikat)

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów donosi, że Premier Donald Tusk odwiedził logistyczne i serwisowe centrum na lotnisku Rzeszów-Jasionka, które wspiera Ukrainę w walce z agresją ze strony Rosji. W trakcie wizyty premier spotkał się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Polsce oraz rozmawiał z dowódcą amerykańskiego zgrupowania i komendantem POLLOGHUB.

– Pomoc dla Ukrainy:

Od ponad dwóch lat trwa wojna na Ukrainie. Polska od samego początku rosyjskiej agresji wspiera swojego wschodniego sąsiada. Dzięki funkcjonowaniu rzeszowskiego hubu jest to możliwe. Premier Donald Tusk podkreślił, że losy Polski, Ukrainy, Europy i całego wolnego świata, w tym USA, zależą również od działań podejmowanych codziennie w polskim hubie.

Premier D. Tusk przypomniał wszystkim obywatelom Polski i całej Europie, że dzięki ich zaangażowaniu w Rzeszowie możliwe jest bezpieczne i intensywne przekazywanie pomocy Ukrainie każdego dnia.

POLLOGHUB w Rzeszowie jest pewny, że pomoc wojskowa i humanitarna z całego świata jest dostarczana na Ukrainę. Dzięki solidnej współpracy z sojusznikami i przedstawicielami Ukrainy, wsparcie jest przekazywane tak szybko, jak to tylko możliwe.

„Ukraina wytrzymała atak ze strony Rosji i w końcu zwycięży w tej wojnie, głównie dzięki zaangażowaniu polskich i amerykańskich żołnierzy oraz służb, którzy działają tutaj, w Rzeszowie-Jasionce, gdzie zorganizowano największy hub logistyczny. Wasze codzienne zaangażowanie w jedną z największych operacji logistyczno-militarnych w historii Europy po II wojnie światowej ma ogromne znaczenie” – powiedział szef rządu.

Donald Tusk podziękował żołnierzom i pracownikom polskim i amerykańskim za ich wsparcie dla Ukrainy poprzez swoją służbę.

Podkreślił również współpracę polsko-amerykańską na rzecz Ukrainy.

Szef rządu zwrócił się bezpośrednio do amerykańskich wojskowych, podkreślając, że ich działania kontynuują tradycję obrony wolności i niepodległości przez wojsko USA.

„Wszyscy razem działamy na rzecz wsparcia Ukrainy w ramach tej inicjatywy. Naprawdę jestem bardzo wdzięczny za Waszą działalność i obecność. My wszyscy w Polsce doceniamy Waszą obecność tutaj. Mam nadzieję, że będziecie z nami jak najdłużej” – powiedział szef rządu podczas spotkania na lotnisku Rzeszów-Jasionka.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński podkreślił doskonałą współpracę, zaznaczając, że polskie wojsko w Rzeszowie jest wspierane przez około 1000 amerykańskich żołnierzy.

„W 2024 roku nasza współpraca w zakresie obronności działa bardzo dobrze, a wielu ukraińskich żołnierzy również szkoli się tutaj w bazie w Jasionce” – powiedział ambasador M. Brzeziński.

W tym roku obchodzimy dwie istotne rocznice – 75 lat Sojuszu Północnoatlantyckiego i 25 lat członkostwa Polski w NATO. Ambasador M. Brzeziński podkreślił, że przystąpienie do NATO było jedną z najważniejszych decyzji podjętych przez Polskę z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki NATO Polska cieszy się większym bezpieczeństwem i jest silniejsza.

UWAGA: Komunikaty publikowane na serwisie PAP są prezentowane w oryginalnej formie dostarczonej przez nadawcę, bez żadnych zmian dokonywanych przez PAP SA. Nadawca komunikatu jest odpowiedzialny za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ