Home Biznes i finanse Konwencja ZEA na rzecz zarządzania sztuczną inteligencją: globalny konsensus

Konwencja ZEA na rzecz zarządzania sztuczną inteligencją: globalny konsensus

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Minister ZEA ds. sztucznej inteligencji wzywa rządy poszczególnych krajów do zmiany podejścia i skupienia się na ustalaniu regulacji dotyczących konkretnych przypadków użycia sztucznej inteligencji, zamiast dążenia do zarządzania nim w ujęciu całościowym.

W środę minister ZEA ds. sztucznej inteligencji wezwał kraje do szybkiego wypracowania wspólnego stanowiska dotyczącego zarządzania sztuczną inteligencją, porównując to do wspólnego zaangażowania, które doprowadziło do ukończenia porozumienia paryskiego, którego proces tworzenia i wprowadzania w życie trwał latami.

Odkryj wszystko, co najciekawsze, jakie oferuje ta informacja prasowa, klikając w link: https://www.businesswire.com/news/home/20231013160155/pl/. Ciekawe multimedia czekają na Ciebie!

Podczas zgromadzenia w Dubaju poświęconego generatywnej sztucznej inteligencji, Jego Ekscelencja Omar Al Olama, minister ZEA ds. sztucznej inteligencji, gospodarki cyfrowej i zastosowań w zakresie pracy zdalnej, stwierdził, że kraje potrzebują odważnych i nowatorskich strategii zarządzania sztuczną inteligencją.

„Uważam, że obecne globalne dyskusje na temat zarządzania sztuczną inteligencją prowadzą donikąd. Zamiast starać się zarządzać technologią możemy zarządzać jej przypadkami użycia” – powiedział.

Dubajska organizacja Future Foundation zorganizowała spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 2000 osób reprezentujących wiodące firmy technologiczne i konsultingowe, wśród nich Microsoft, Deloitte, PwC oraz IBM. Podczas tego spotkania zainicjowano dubajski sojusz na rzecz generatywnej sztucznej inteligencji. Celem tego sojuszu jest wsparcie Dubaju w tworzeniu jednego z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych rządów na świecie, opierającego się na zaawansowanych technologiach.

Organizacja Future Foundation w Dubaju zgromadziła wielu przedstawicieli największych firm technologicznych i konsultingowych, w tym Microsoft, Deloitte, PwC i IBM. Ponad 2000 osób wzięło udział w zgromadzeniu, którego celem było stworzenie sojuszu na rzecz generatywnej sztucznej inteligencji. Sojusz ma za zadanie wspomóc Dubaj w zapewnieniu jednego z najbardziej nowoczesnych i wydajnych rządów opierających się na technologiach.

Khalfan Belhoul, dyrektor generalny DFF, zaprosił firmy i innowatorów do współpracy w ramach sojuszu, który będzie skupiał się na tworzeniu innowacyjnych projektów pilotażowych w zakresie technologii z użyciem sztucznej inteligencji, metawersum i Web3.

Rząd Dubaju planuje wdrożenie „Dubai AI”, sztucznej inteligencji opartej na generatywnej technologii. Ta ogólnomiejska platforma cyfrowa będzie świadczyć kompleksowe informacje i usługi w zakresie zdrowia, biznesu i edukacji dla mieszkańców i gości miasta. Inicjatywa ma zapewnić transformację usług świadczonych przez administrację rządową, dzięki cyfrowej recepcji miejskiej.

Na zgromadzeniu dyskutowano też na temat potencjalnych korzyści, jakie może przynieść dynamiczny rozwój generatywnej sztucznej inteligencji w sektorze finansowym, szacowanych na aż 400 mld USD.

Na globalnej platformie wystąpili eksperci zarówno z międzynarodowych korporacji technologicznych, jak i firm konsultingowych. PwC zauważyło, że automatyzacja w miejscu pracy jest nieunikniona, a przy odpowiednim postępie w ciągu następnych 18-20 miesięcy generatywna sztuczna inteligencja będzie w stanie zautomatyzować wiele codziennych zadań, takich jak rezerwacja lotów czy samodzielne tworzenie raportów.

Według eksperta firmy Deloitte dziedziny takie jak synteza jądrowa, działania na rzecz ochrony klimatu oraz opracowywanie nowych leków będą miały szczególne korzyści z wprowadzenia generatywnej sztucznej inteligencji. Przemysł i branża farmaceutyczna są sektorami, które mają szczególną ochotę na wykorzystywanie tych nowatorskich technologii.

Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates, poinformował, że do listopada linia lotnicza umożliwi swojej załodze pokładowej wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji poprzez specjalnie przygotowane szkolenia, które pozwolą im poznać złożone modele.

Wersja oryginalna tego oświadczenia została opublikowana przez AETOSWire i jest dostępna tutaj: AETOSWire.

Jeśli chodzi o niniejsze oświadczenie, jedyną obowiązującą wersją jest tekst oryginalny w języku źródłowym. Tłumaczenia są sporządzane wyłącznie dla celów orientacyjnych i należy je interpretować w odniesieniu do tekstu oryginalnego, który jest jedyną wersją związaną z prawem.

Aby uzyskać oficjalną wersję niniejszego oświadczenia, odwiedź stronę AETOSWire.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ