Home Biznes i finanse 16. Forum Gospodarcze TIME `Cyfrowa Dekada 2030 – Nowe Rozdanie`

16. Forum Gospodarcze TIME `Cyfrowa Dekada 2030 – Nowe Rozdanie`

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

11-12 marca 2024 r. Hotel Airport Okęcie, Warszawa
Telekomunikacja, Przemysł, Media, Finanse, Energetyka

Forum Gospodarcze TIME to największe wydarzenie sektora ICT w Polsce. Jest miejscem, gdzie eksperci spotykają się, aby wymieniać wiedzę i informacje. To ważne wydarzenie wpisane w kalendarz najważniejszych konferencji w CEE, które stanowi platformę do debaty i konsultacji społecznych między przedstawicielami rządu, Komisji Europejskiej, regulatorów a przedsiębiorcami.

Forum każdego roku jest rezultatem pracy izb gospodarczych, które dążą do dynamizowania transformacji technologicznej. W tegorocznej edycji skupimy się głównie na wyzwaniach związanych z zieloną transformacją cyfrową. Czas zacząć reformę rozproszonego rynku energii w Polsce i budować europejską autonomię cyfrową, wykorzystując sztuczną inteligencję w przemyśle i usługach. Przyspieszmy przemiany technologiczne, gospodarcze i społeczne, które są istotne nie tylko dla poprawy jakości życia, ale także dla utrzymania Polski jako lidera w cyfrowej rewolucji, pokazując, że nie stoi w miejscu.

Proponujemy omówienie istotnych kwestii oraz wypracowanie strategii i praktycznego podejścia poprzez transparentne uzgodnienia pomiędzy firmami, urzędami, ekspertami i obywatelami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tegorocznej edycji Forum Gospodarczego TIME „Cyfrowa Dekada 2030 – Nowe Rozdanie”, a przedstawicieli mediów do relacjonowania dyskusji oraz prezentowania wypracowanych wniosków i postulatów.

Najważniejsze tematy poruszane podczas 16. Forum Gospodarczego TIME

Podczas forum omawiano m.in. strategie gospodarcze, wpływ regulatorów na realizację celów „Cyfrowej Dekady”, politykę sztucznej inteligencji, finansowanie nowoczesnej gospodarki, cyberbezpieczeństwo, rozwój sektora kosmicznego, współpracę z samorządami w ramach Narodowego Planu Szerokopasmowego, inwestycje w cyfryzację, kompetencje cyfrowe oraz rozwój usług chmurowych.

Zaproszeni goście:

– Krzysztof Gawkowski – wicepremier, minister cyfryzacji
– Krzysztof Hetman – minister rozwoju i nowoczesnych technologii
– Paulina Hening-Kloska – minister klimatu i środowiska
– Marzena Okła-Drewnowicz – minister ds. polityki senioralnej
– Dariusz Standerski – sekretarz stanu, wiceminister cyfryzacji
– Jacek Oko – prezes UKE
– Rafał Gawin – prezes URE
– Daniel Mańkowski – wiceprezes UOKiK
– Katarzyna Prusak-Górniak – wiceprzewodnicząca Rady Zarządzającej Europejskiego Centrum Kompetencji Cyberbezpieczeństwa, radca ds. cyberbezpieczeństwa w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE
– Michał Gramatyka – sekretarz stanu, wiceminister cyfryzacji

Pełna lista prelegentów oraz program dostępne są na stronie: www.fgtime.pl.

Organizatorzy FGTIME 2024:

Partnerzy wydarzenia to między innymi: Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, Związek Cyfrowa Polska, Fundacja Digital Poland, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Komunikacji Elektronicznej, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ZVEI.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ