Home Biznes i finanse Gotion: Nowoczesne akumulatory z certyfikatem Made in Germany

Gotion: Nowoczesne akumulatory z certyfikatem Made in Germany

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Dzisiaj, Gotion Germany Battery GmbH zaprezentowało swoje pierwsze akumulatory, które wyprodukowała. Gościnnie na ceremonii zjawił się Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, jak również przedstawiciele władz chińskich i niemieckich. Podczas prezentacji, spółka Gotion ogłosiła również swoje umowy z renomowanymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami, takimi jak BASF China, ABB, Ebusco i Ficosa.

16 września w Getyndze miało miejsce historyczne wydarzenie – oficjalna premiera pierwszego wyprodukowanego w mieście egzemplarza akumulatora. Przybyli na uroczystość Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii oraz Cong Wu, konsul generalny Chin w Hamburgu, poświęcili to wydarzenie, które zainaugurowało funkcjonowanie pierwszej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion w Europie. Dodatkowo firma Gotion podpisała umowy o współpracy z globalnymi liderami w swojej branży, takimi jak BASF, ABB, Ebusco i Ficosa.

Uśmiech i aplauz wypełniły hale produkcyjną Gotion w Getyndze, gdy goście uczestniczący w ceremonii nacisnęli przycisk start, oficjalnie uruchamiając pierwszą zautomatyzowaną linię produkcyjną akumulatorów. Wszyscy przyglądali się z podziwem pojazdowi AGV (z ang. Automated Guided Vehicle – pojazd sterowany automatycznie), który powoli przetransportował pierwszy komplet akumulatorów z obszaru testowego do zgromadzonych gości. „Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że widzę ten wspaniały dzień” – powiedział Andreas, pracownik fabryki w Getyndze, podpisujący pierwszy pakiet akumulatorów. Uruchomienie i eksploatacja linii produkcyjnej akumulatorów oznacza, że firma Gotion rozszerza swoje działania i dostawy w Europie, a ich produkty zostały oficjalnie dopisane do grona „Made in Germany”.

„Nasza linia produkcyjna w Getyndze cechuje się wysokim stopniem automatyzacji, z ogólnym współczynnikiem na poziomie prawie 70% i blisko 80% na etapie montażu modułów” – powiedział Ray Chen, wiceprezes Gotion Global. Klaus Gohde, dyrektor generalny fabryki, podkreślił, że pomiędzy zespołem w Getyndze osiągnięto wysoki stopień porozumienia i spójności działań w zakresie promowania transformacji zakładu z branży ICE na branżę akumulatorów w ramach podejścia „One Gotion”. Steven Cai, dyrektor ds. technicznych w Gotion, przybliżył również strategiczne plany inwestycyjne firmy w Europie. Według jego słów obecne moce produkcyjne zakładu w Getyndze wynoszą 20 GWh, a ich osiągnięcie ma nastąpić w czterech fazach. Szacuje się, że po uzyskaniu pełnej operacyjności roczna wartość produkcji wyniesie 2 miliardy euro. Peter Willemsen, dyrektor operacyjny Gotion Global i dyrektor zarządzający niemieckich podmiotów, zaznaczył, że atmosfera współpracy między Chinami i Europą jest niezwykle ważna w wysiłkach na rzecz „ponownej ekologizacji Europy”. Pierwsza linia produkcyjna zakładu rozpoczęła dziś oficjalnie masową produkcję. Na chwilę obecną fabryka otrzymała znaczną liczbę zamówień z Europy. Oczekuje się, że od października będzie już w stanie dostarczać produkty dla europejskich klientów. Do połowy 2024 r. rzeczywista zdolność produkcyjna może osiągnąć 5 GWh. „Wytwarzane w fabryce akumulatory będą przeznaczone do pojazdów użytkowych, systemów magazynowania energii i pojazdów osobowych. Jednocześnie będzie to centrum badawczo-rozwojowe, logistyczne i obsługi posprzedażowej dla europejskiej bazy produkcyjnej i operacyjnej Gotion” – powiedział.

16 września Gotion podpisało umowy o współpracy z pięcioma światowymi przedsiębiorstwami w celu wzmocnienia swojej pozycji w przemyśle akumulatorów. W ramach umów, Gotion i BASF China skupią się na dostarczaniu materiałów do produkcji akumulatorów. Gotion wraz z ABB będzie dostarczać produkty akumulatorowe oraz wspierać badania i rozwój technologii w celu wsparcia nowych europejskich i amerykańskich fabryk ABB. Gotion wraz z Ebusco współpracować będą przy rozwoju i produkcji systemów akumulatorów do magazynowania energii oraz projektów magazynowania energii wiatrowej i słonecznej. Poza tym Gotion, Ficosa i Idneo współpracować będą nad inteligentnym mobilnym magazynowaniem energii, ładowaniem pojazdów, bankowością baterii, recyklingiem baterii, BMS oraz inżynierią dużych zbiorów danych.

„Dzisiejsze oficjalne wyprodukowanie pierwszego zespołu akumulatorów jest odzwierciedleniem ciężkiej pracy i pomysłowości wszystkich pracowników fabryki. Z radością planujemy współpracę z europejskimi przedsiębiorstwami w celu promowania redukcji emisji dwutlenku węgla w UE i wspierania dynamicznego rozwoju zarówno nowych pojazdów energetycznych, jak i przemysłu”.

Li Zhen, prezes Gotion, zainaugurował konferencję swoim przemówieniem. Wspomniał on o wysiłkach Gotion, aby stworzyć nową fabrykę w Getyndze, która będzie poświęcona produkcji akumulatorów dla pojazdów elektrycznych. Dzięki temu Gotion może zaspokoić zapotrzebowanie rynku na akumulatory w nadchodzących latach.

Podczas konferencji Stephan Weil, gubernator Dolnej Saksonii, zaznaczył, że w przeszłości silniki stanowiły podstawowe wyposażenie pojazdów napędzanych paliwem, zaś w przyszłości to akumulatory będą stanowić podstawowy element pojazdów elektrycznych. Projekt fabryki w Getyndze zapewnia Gotion dużą przewagę, dzięki czemu firma może zaoferować szeroki wybór akumulatorów.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ