Home Zdrowie i styl życia Dziecięce turnieje piłkarskie – droga do sukcesu i spełnienia marzeń

Dziecięce turnieje piłkarskie – droga do sukcesu i spełnienia marzeń

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Arleta Rudnicka (AR): Truizmem jest twierdzenie, że piłka nożna to najpopularniejszy sport w Polsce. Czy jest jeszcze przestrzeń do organizacji kolejnych turniejów piłkarskich? Jakie jest zainteresowanie tego typu inicjatywami?

Rafał Wosik (RW): Piłka nożna była, jest i będzie sportem, który nieustannie potrzebuje rozwoju, doskonalenia i wyłapywania nowych talentów. Z jednej strony mamy bowiem szkolenie klubowe i certyfikację szkółek piłkarskich, a z drugiej turnieje, podczas których pojawiają się prawdziwe perły. Turniej piłkarski „Razem z Orłami” ma pomóc w poszukiwaniu nowych talentów, a jednocześnie zachęcić rodziców do tego, aby kierowali swoje dzieci do szkółek piłkarskich. Służyć ma temu między innymi nasza kampania promocyjna.

Witold Miller (WM): Dla mnie, jako byłego zawodnika, trenera, a obecnie prezesa zarządu Klubu Białe Orły każda inicjatywa, która zmierza do popularyzacji piłki nożnej jest godna uwagi i poświęcenia jej czasu i wsparcia. Jestem przekonany, że jeżeli Fundacja Orły Sportu podjęła się realizacji takiego projektu, to okaże się on sportowym i organizacyjnym sukcesem.

AR: Gdzie zostaną przeprowadzone turnieje i skąd pomysł na te lokalizacje?

RW: Turniej „Razem z Orłami” to projekt pilotażowy, dlatego na początek zdecydowaliśmy się na 3 lokalizację. W tym roku będzie to Puck – 11 czerwca, Warszawa- 12 czerwca oraz Przemyśl – 25 czerwca. Realizując projekty sportowe zawsze staramy się je lokować w różnych miejscach, w oparciu o osoby i instytucje, które gwarantują frekwencję, dobrą organizację i lokalną promocję.

AR: Czy w Warszawie, gdzie działa wiele klubów piłkarskich, jest jeszcze miejsce dla kolejnego turnieju?

WM: Oczywiście, że tak. Proszę pamiętać, że dzieci rywalizują w różnych kategoriach wiekowych i nie zawsze w danej kategorii jest możliwość rywalizacji na odpowiednim poziomie. Nie zawsze też kluby posiadają wystarczające środki finansowe, aby organizować tego typu turnieje, tym bardziej o charakterze ponadregionalnym. Wbrew pozorom nawet w Warszawie brakuje miejsca do rywalizacji, nasi chłopcy często jeżdżą na turnieje do innych miast.

RW: Mogę to tylko potwierdzić. Z doświadczenia wiem, że w dużych miastach uwaga często koncentruje się na wysokim szczeblu rozgrywek. Współzawodnictwo dzieci często pozostaje niezauważone. Tu właśnie pojawia się miejsce dla Fundacji i jej projektów. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskaliśmy środki finansowe, które umożliwią nam organizację Turnieju w 3 lokalizacjach. Mamy ambitne plany i liczę, że w przyszłym roku przedstawimy bardziej atrakcyjną formułę z ogólnopolskim finałem.

AR: Czyli jest szansa, że na Turnieju „Razem z Orłami’ pojawi się następca naszych obecnych gwiazd? Czy faktycznie poziom sportowy prezentowany na tego typu Turnieju daje nadzieję, na pojawienie się kolejnego Roberta Lewandowskiego?

WM: Mogę zagwarantować, że w Warszawie pojawią się kluby i zawodnicy prezentujący wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Klub Białe Orły będzie gościł lokalne kluby na swoim obiekcie przy Szkole Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków. Dla naszych zawodników będzie to doskonała okazja do rywalizacji z mocnymi drużynami z Warszawy i okolic. Liczę, że pojawią się utytułowane kluby, jak Legia Warszawa, Barca Academy i inne uznane marki.

RW: Każdy z młodych piłkarzy ma swojego idola i wzór do naśladowania. Fundacja Orły Sportu postawiła sobie za cel stworzenie warunków do tego, aby każdy mógł spełniać swoje sportowe marzenia. Chcemy sprawić aby nowe talenty piłkarskie miały okazje się pokazać w różnych miejscach w Polsce. Szansą do ich wypromowania będzie także kampania promocyjna Projektu. Będziemy obecni w różnych mediach, tak aby dotrzeć do jak najszerszego kręgu odbiorców.

AR: Proszę jeszcze powiedzieć kilka słów o organizacyjnej stronie Turnieju „Razem z Orłami”.

RW: Turniej przeznaczony jest dla dzieci z rocznika 2011 i 2012. W każdej lokalizacji rywalizować będzie do 10 drużyn w składach 7-osobowych plus zawodnicy rezerwowi. Najlepsze drużyny otrzymają puchary, a każdy z uczestników pamiątkowy medal oraz dyplom. Będą także wręczane statuetki dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika Turnieju. Nie zabraknie też atrakcyjnych gadżetów sportowych i nagród w towarzyszących konkursach.

AR: Z pewnością warto kibicować inicjatywom promującym aktywność i dającym dzieciom przestrzeń na zdobywanie ciekawych doświadczeń. Pozostaje mi życzyć udanych rozgrywek. Dziękuję za rozmowę.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ