Home Zdrowie i styl życia Stalowa Wola: Park Zimnej Wody – nowa inwestycja miejska dostępna dla mieszkańców

Stalowa Wola: Park Zimnej Wody – nowa inwestycja miejska dostępna dla mieszkańców

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

W uroczystym otwarciu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, radni miejscy, projektant, przedstawiciele wykonawcy.

Obecni podczas uroczystości otwarcia goście podkreślali rolę i znaczenie tego miejsca pod względem ekologicznym, środowiskowym i przyrodniczym.

– W dawnym korytarzu Sanu mamy piękne, wspaniałe miejsce stworzone dla mieszkańców, którzy po latach ciężkiej pracy na rzecz Stalowej Woli mają miejsce do wypoczynku i rekreacji, także dla młodych, którym stworzono infrastrukturę do uprawiania sportów – mówił podczas otwarcia prezydent Lucjusz Nadbereżny.  

Prezydent podziękował też za wsparcie tego projektu Pani minister Małgorzacie Jarosińskiej – Jedynak.

 – Środki europejskie mają olbrzymi wkład w powstanie tej pięknej inwestycji i co najważniejsze, dostosowanej dla osób niepełnosprawnych. Dziękuję wszystkim za przygotowanie i realizację projektu z ogromną dbałością, z zachowaniem ochrony środowiska – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska – Jedynak.  

Pani wiceminister dodała też, że Stalowa Wola jest czołówce miast, które tak aktywnie pozyskują środki zewnętrzne na różnego typu inwestycje. Tylko z Programu Infrastruktura
i Środowisko miasto otrzymało 46 mln zł przy całkowitym budżecie inwestycji w wysokości ponad 80 mln zł.

Także wiceminister infrastruktury Rafał Weber podziękował za stworzenie kolejnego po Błoniach, pięknego miejsca do rekreacji i wypoczynku, dedykowanego mieszkańcom, tym młodszym i starszym.    

– Niech Park Zimnej Wody daje mieszkańcom wypoczynek, aktywność, tlen, niech będzie to miejsce wytchnienia od codziennej pracy. Mamy bowiem do dyspozycji piękne przestrzenie, przyrodnicze, które będą temu służyły – mówił wiceminister Rafał Weber, dziękując jednocześnie wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania.

– Odzyskaliśmy teren zapomniany, a Pan Prezydent po raz kolejny dotrzymał słowa. Dziękuję wszystkim przychylnym Stalowej Woli osobom, zarówno w Warszawie jak i w Urzędzie Marszałkowskim, także radnym miejskim, którzy czują Stalową Wolę i są za takimi projektami – mówił Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej.  

Autorem projektu Parku Zimnej Wody jest dr Wojciech Bobek – Potencjał biocenotyczny będzie się tu rodził. Będą pojawiały się coraz to nowe rośliny, coraz to nowe zwierzęta.
Z każdym rokiem zaczniemy doceniać ten potencjał – mówił.

Otwarcie nowej miejskiej przestrzeni prezydent miasta połączył z apelem o to, by nie dewastować mienia i dbać o nie.  

– To bardzo ważne żeby mieszkańcy byli wzajemnie odpowiedzialni, żeby zwracali uwagę, jeżeli ktoś zachowuje się niestosownie. Pomogą w tym działaniu 44 kamery, które podłączone są do centrum monitoringu. Mamy również bardzo dużą ilość śmietników, pakietów na psie odchody, aby zachęcać tych, którzy spacerują z pupilami, żeby schylić się i zachować czystość – mówił Lucjusz Nadbereżny.

 


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ