Home Zdrowie i styl życia Dziecięca piłka nożna i turnieje piłkarskie szansą na przyszłe sukcesy reprezentacji

Dziecięca piłka nożna i turnieje piłkarskie szansą na przyszłe sukcesy reprezentacji

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Sport tylko dla chłopców?

Badania Blue Media pokazują, że blisko 60% aktywnych fizycznie chłopców wybiera zajęcia z piłki nożnej jako dyscyplinę wiodącą. Na popularność futbolu wpływa jego prostota i łatwa dostępność – do grania w piłkę niepotrzebna jest praktycznie żadna infrastruktura – wystarczy kawałek placu, piłka i koledzy do gry. Większość chłopców marzy by być tak dobrym jak Robert Lewandowski czy Wojtek Szczęsny. Na szczęście sport ten staje się też coraz bardziej popularny wśród kobiet, choć wciąż wybór taki podejmuje jedynie ok. 6% dziewczynek aktywnych sportowo.

„Dzięki działaniom promocyjnym, sukcesom naszej kobiecej reprezentacji oraz ograniczeniu stereotypowego myślenia o piłce nożnej coraz częściej na treningach spotykamy dziewczęta – mówi prezes Fundacji Orły Sportu Rafał Wosik. – Liczymy, że w trakcie naszych tegorocznych turniejów będziemy mogli obserwować rozgrywki drużyn dziewczęcych, chłopięcych oraz mieszanych” – dodał prezes.

Turnieje piłkarskie Razem z Orłami szansą na rozwój dla młodych sportowców

W trakcie 3 turniejów, jakie przygotowała w tym roku Fundacja Orły Sportu, spotka się łącznie 30 drużyn w grupach wiekowych U-11 i U-12. Najczęściej futbol zaczynają uprawiać dzieci w wieku 6-7 lat, ale to właśnie w wieku 11 i 12 lat podejmowane są już trwałe i świadome wybory, które mogą stać się najważniejszą decyzją w ścieżce kariery sportowej.

Rozgrywki planowane są na 11 czerwca w Pucku, 12 czerwca w Warszawie oraz 25 czerwca w Przemyślu. W trakcie wydarzenia uczestnicy oraz ich rodziny będą mogli skorzystać z wielu sportowych atrakcji zachęcających do różnorodnej aktywności fizycznej. To ważne, w szczególności w postpandemiczej rzeczywistości kiedy forma fizyczna i aktywność Polaków, zarówno dorosłych jak i dzieci, znacząco spadła.

„Turnieje i rozgrywki to niezwykła szansa dla młodych piłkarek i piłkarzy na doskonałą zabawę wzmacniającą więzi wewnątrz drużyny oraz pozwalającą na zawarcie nowych znajomości – podkreśla Rafał Wosik. – To również doskonała okazja na zaprezentowanie swojego talentu piłkarskiego i możliwość bycia zauważonym przez obserwujących mecz ekspertów – dodaje. 

Sportowa pasja i zamiłowanie do aktywności fizycznej budowane od dzieciństwa niosą za sobą wiele korzyści. Dla dzieci i młodzieży to jeden z najważniejszych stymulatorów rozwoju fizycznego i mentalnego. Wszystko to sprawia, że piłka nożna może okazać się naprawdę dobrym wyborem. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ