Home Polityka i społeczeństwo Polski wiceminister Ireneusz Zyska na Międzynarodowym Kongresie Elektromobilności MOVE – Widzimy przyszłość w elektryfikacji transportu!

Polski wiceminister Ireneusz Zyska na Międzynarodowym Kongresie Elektromobilności MOVE – Widzimy przyszłość w elektryfikacji transportu!

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Ministerstwo Klimatu i Środowiska z dumą informuje, że w dniu 30 marca 2023 r. w Poznaniu odbył się międzynarodowy Kongres MOVE, poświęcony zagadnieniu elektromobilności i niskoemisyjnym rozwiązaniom transportowym. W wydarzeniu udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, który wygłosił przemówienie na temat znaczenia i korzyści wynikających z wykorzystania energii elektrycznej w transporcie.

W ramach Kongresu MOVE wiceminister Ireneusz Zyska zachęcał do przyjęcia założeń zrównoważonego rozwoju, który miałby na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Podkreślił, że konieczne jest wprowadzenie regulacji, które wesprą stosowanie niskoemisyjnych technologii transportowych.

Transformacja sektora motoryzacji będzie mieć kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki. Blisko 320 tys. osób zatrudnionych w branży motoryzacyjnej stanowi 8 proc. załogi przemysłu i generuje ponad 25 mld euro obrotów. Polska jest jednym z głównych graczy w europejskim rynku części, komponentów i akcesoriów samochodowych – aż 70 proc. naszej produkcji motoryzacji jest skierowana na eksport – dodał wiceminister.

Wiceminister Zyska prowadził szereg dyskusji z przedstawicielami koncernów motoryzacyjnych dotyczących możliwości inwestycji w Polsce i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Rozwój sektora elektromobilności w Polsce nabiera rozpędu. Już dziś nasze baterie do samochodów elektrycznych są eksportowane na cały świat, a samochody elektryczne produkowane w Polsce są na bieżąco modernizowane. Jest to możliwe dzięki wsparciu jakie otrzymują od Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Planowane programy wsparcia wpłyną na naszą gospodarkę kwotą przekraczającą 5 miliardów złotych w ciągu najbliższych lat. Dzięki temu inwestycje w infrastrukturę ładowania i tankowania pojazdów będą wykonywane równomiernie w całym kraju.

PAP SA nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść materiałów publikowanych w serwisie. Nadawca komunikatu dostarczonego do PAP SA ponosi wyłączną odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ