Home Nauka i technologie CATL: Przyspieszając do Neutralności Dwutlenku Węgla

CATL: Przyspieszając do Neutralności Dwutlenku Węgla

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

SZANGHAJ, 18 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ — 18 kwietnia podczas 20. Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Motoryzacyjnego w Szanghaju (Auto Shanghai) firma CATL ogłosiła swój plan przeciwdziałania zmianom klimatycznym poprzez osiągnięcie neutralności w zakresie emisji dwutlenku węgla do 2025 r. oraz całego łańcucha wartości akumulatorów do 2035 r. Przy okazji, spółka zapowiedziała, że będzie dążyć do przyspieszenia elektryfikacji w najcieplejszych regionach świata, oferując akumulatory o żywotności ok. 9 tys. cykli w temperaturze 60 ℃.

„Osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jest zobowiązaniem firmy CATL, które demonstruje jej zdolności i otwiera nowe możliwości” – powiedziała Jiang Li, sekretarz zarządu CATL, podczas wydarzenia inauguracyjnego strategii firmy poświęconej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, które odbyło się w pierwszym dniu wystawy Auto Shanghai. Wolumen sprzedaży akumulatorów litowo-jonowych CATL wzrósł do wartości 289 GWh do 2022 r., a według SNE Research firma CATL miała udział na poziomie odpowiednio 37% i 43,4% w międzynarodowym rynku globalnych dostaw akumulatorów do pojazdów elektrycznych i akumulatorów do magazynowania energii. Dlatego plan firmy CATL w zakresie osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla ma najszerszą skalę w branży akumulatorów litowo-jonowych.

Aby osiągnąć cele zerowej emisji dwutlenku węgla, CATL podjął działania w celu redukcji emisji w pięciu głównych obszarach – wydobyciu, surowcach sypkich, materiałach do produkcji akumulatorów, produkcji ogniw i systemach akumulatorowych. Firma wykorzystuje cztery innowacyjne systemy, aby wspierać te działania. CATL również wspiera program CREDIT, który został zainicjowany przez nich. CREDIT składa się z mechanizmu zarządzania zrównoważonym rozwojem, kodeksu etyki biznesowej, ochrony środowiska, praktyki pracowniczej i odpowiedzialnych zamówień. Te narzędzia mają na celu umożliwienie partnerom łańcucha dostaw lepszego zrozumienia i dostrzeżenia potencjału zrównoważonego rozwoju.

Firma CATL, która przyłączyła się do Global Battery Alliance, pokazała podczas tegorocznej wystawy Auto Shanghai wyjątkowy projekt – paszporty akumulatorów. Paszporty te są cyfrowym odpowiednikiem fizycznych akumulatorów, zawierających szczegółowe informacje dotyczące rodzaju akumulatora, surowca, środowiska, kwestii społecznych, zarządzania i łańcucha dostaw. Przyszli konsumenci będą mogli zeskanować kod QR na paszporcie, aby uzyskać informacje niezbędne do wyboru akumulatorów o niskiej emisji dwutlenku węgla i wytwarzanych w ramach odpowiedzialnej produkcji. CATL będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu i rozwijaniu regulacji dotyczących paszportów akumulatorów, aby zapewnić przejrzystość łańcucha dostaw w branży, zarządzania identyfikowalnością cyklu życia i recyklingu akumulatorów.

Firma CATL zaczęła dążyć do ekologicznego rozwoju już w latach poprzednich. W 2019 r. stała się pierwszym w branży przedsiębiorstwem, które wykorzystało technologię blockchain do śledzenia surowców. W 2021 r. zakład w Yibin stał się pierwszym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla w branży, a w 2022 r. otrzymał certyfikat neutralności węglowej. CATL z powodzeniem zrealizowała ponad 400 projektów oszczędzania energii, dzięki czemu uniknęła emisji 450 000 ton dwutlenku węgla, a udział energii ze źródeł ekologicznych wzrósł do 26,60%. Dzięki wszechstronnym innowacjom technologicznym i wieloletniemu doświadczeniu, firma CATL zapewniła sobie przewagę konkurencyjną w postaci neutralności węglowej w kraju i poza jego granicami, jednocześnie stając się motorem postępu w branży wysokiej jakości rozwoju.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ