Home Polityka i społeczeństwo Budowa dróg na pograniczu polsko-słowackim: Gminy mogą skorzystać z funduszy

Budowa dróg na pograniczu polsko-słowackim: Gminy mogą skorzystać z funduszy

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Miło nam poinformować, że ruszył nabór wniosków o dofinansowanie dróg prowadzących do przejść granicznych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Program Interreg Polska – Słowacja 2021-2027 zapewnia aż 14 milionów euro na ten cel.

Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w przedsięwzięciu inwestycyjnym, to teraz jest idealny moment, aby złożyć wniosek. 14 044 018 euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego jest dostępne w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021–2027, którego celem jest poprawa połączenia pogranicza. Wnioski można składać na inwestycje drogowe, które znajdują się w pasie do 30 km od granicy państwa i są bezpośrednio połączone lub łączą się z drogami publicznymi prowadzącymi do przejścia granicznego pomiędzy Polską i Słowacją.

„Wspierane są działania poprawiające dostępność dla transportu publicznego i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Realizowane elementy infrastruktury drogowej powinny poprawić funkcjonalność, bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz przyczynić się do polepszenia stanu środowiska naturalnego” – wskazano w ogłoszeniu naboru.

Dofinansowanie może otrzymać samorząd terytorialny z obszarów przygranicznych w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim. W województwie śląskim są to podregion bielski i powiat pszczyński z podregionu tyskiego; w województwie małopolskim: podregiony oświęcimski, nowosądecki, nowotarski oraz powiat myślenicki z podregionu krakowskiego; z kolei w województwie podkarpackim to podregiony krośnieński i przemyski, powiat m. Rzeszów oraz powiat rzeszowski z podregionu rzeszowskiego.

Maksymalna wysokość dofinansowania otrzymanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego może osiągnąć 80% kwalifikowanych kosztów, z przedziału od 500 tys. do 4 mln euro. Aby ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek w języku polskim lub słowackim do 31 października wyłącznie w formie elektronicznej. Program wymaga partnerstwa narodowego, czyli udziału co najmniej jednego partnera z Polski i co najmniej jednego partnera ze Słowacji.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ