Home Biznes i finanse Bank Pekao w silnym wyniku w III kwartale 2023 r. – czas na zmiany w organizacji

Bank Pekao w silnym wyniku w III kwartale 2023 r. – czas na zmiany w organizacji

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Bank Pekao S.A. wykorzystuje dobrą koniunkturę do wprowadzenia szeregu zmian, w tym korzystnych dla frankowiczów Bezpieczne ugody 2%. Wyniki za ostatni rok wykazują skonsolidowany zysk netto w wysokości 1,716 mld zł, wzrost kredytów hipotecznych i pożyczek oraz dobry wynik w bankowości dla firm, przy jednoczesnym niskim poziomie ryzyka.

Pekao zakończył trzeci kwartał tego roku z zyskiem w wysokości 1,716 mld zł, co oznacza wzrost o 1 proc. w stosunku do II kw. br. Natomiast w skali roku zysk ten był o prawie sześć razy wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej (w III kw. 2023 r. wynosił 544 mln zł). Od początku roku bank osiągnął zysk w wysokości 4,855 mld zł. Pekao jest liderem wśród banków oferujących produkty i usługi dla młodych klientów, a jego aplikacja mobilna ma już ponad 3,1 mln aktywnych użytkowników.

„Trzeci kwartał br. jest bardzo dobry pod względem finansowym, ale jest to także czas zmian. Zakończyliśmy proces przenoszenia pracowników do multi-branchów zlokalizowanych w Łodzi, Lublinie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Obsługa firm, bankowość prywatna, ale też call center, informatycy, jednostki wsparcia pracują już w nowoczesnych budynkach w standardzie centrali, żeby jakość i komfort pracy były jak najwyższe” – podkreśla Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.

„Badamy to regularnie co roku, bo chcemy, aby nasi pracownicy byli jak najbardziej usatysfakcjonowani z pracy w Banku Pekao i żeby przekładało się to na jakość usług oferowanych klientom. 64 proc. zaangażowania to wskaźnik wyższy niż średnia w całym sektorze bankowym, która wynosi 42 proc.” – mówi.

Bank Pekao wspiera swoich klientów, oferując im jedne z najbardziej korzystnych warunków kredytowania. Program Bezpieczna ugoda 2% to jeden z ważniejszych kroków Banku Pekao w celu zapewnienia swoim klientom bezpieczeństwa i wygody.

Bank Pekao ma długą historię inwestycji w pracowników, aby zapewnić odpowiedni poziom usług. Wdrożenie Bezpiecznej ugody 2% jest kolejnym krokiem w kierunku poprawy warunków pracy i umożliwienia pracownikom dostępu do nowych narzędzi i technologii.

Wdrożenie programu Bezpieczna ugoda 2% w Banku Pekao to wyjątkowy krok w kierunku poprawy zarówno relacji z klientami, jak i warunków pracy pracowników. Program pozwala klientom cieszyć się z korzystnych warunków kredytowania, a pracownikom skorzystać z najnowszych technologii i narzędzi.

„Ugoda jest bezpieczna, korzystna, bez kruczków prawnych i gwiazdek, z oprocentowaniem ustalonym na 2 proc. od momentu jej zaciągnięcia do spłaty kredytu, bez marż, prowizji czy dodatkowych kosztów” – zaznacza Paweł Strączyński, wiceprezes Banku Pekao S.A.

Klientom oferujemy możliwość dalszego trwania kredytu w formie złotowej przy stałej, niskiej stopie oprocentowania w wysokości 2 proc. na następne 5 lat. Jeśli pozostaje jakieś saldo do spłaty, bank chętnie zaproponuje tę opcję.

Klientom oferujemy możliwość długoterminowej spłaty kredytu w formie złotowej. Stawka oprocentowania wynosi 2 proc., a okres trwania tego rodzaju kredytu to 5 lat. Propozycję tę skierujemy do klientów, którzy mają jeszcze saldo do spłaty.

Bezpieczny Kredyt 2% cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Z dotychczasowych wyników sprzedaży wynika, że aż 90% klientów jest skłonnych do jego zawarcia.

Według Pawła Strączyńskiego, sprzedaż kredytów hipotecznych w III kwartale 2023 roku wzrosła aż o 7-krotnie w stosunku do III kw. 2022 roku, osiągając poziom 3,55 mld zł dzięki wprowadzeniu Bezpiecznego Kredytu 2%. Z kolei sprzedaż pożyczek gotówkowych wzrosła o 15%.

„We wrześniu osiągnęliśmy rekordowy wolumen sprzedaży kredytów na poziomie ponad 1,7 mld zł. W sierpniu i wrześniu 2023 roku udział rynkowy w wolumenie sprzedaży banku był powyżej 26 proc. Od początku roku sprzedaż wyniosła 5,53 mld zł, co stanowi wzrost o 82,5 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Również dynamika wzrostu w porównaniu do całego sektora bankowego jest wyższa” – zaznaczył wiceprezes.

Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista Banku Pekao S.A., twierdzi, że bank zyskał na zmianach w koniunkturze, które wyeliminowały niekorzystne tendencje od jesieni. 

Zgodnie z opinią Ernesta Pytlarczyka, Bank Pekao S.A. wykorzystuje zmiany w koniunkturze, aby pozbyć się złych tendencji, które trwały od jesieni. 

„Polska gospodarka jest na trajektorii rosnącej i uważamy, że to ożywienie będzie sprzyjało zmniejszaniu inflacji. Oczywiście są ryzyka związane z gospodarką globalną, gdzie np. Niemcy znajdują są w recesji. Długookresowe perspektywy inwestycyjne wyglądają jednak bardzo dobrze, powstaje wiele projektów, czy to związanych z modernizacją i termomodernizacją, zmniejszeniem energochłonności przemysłu, czy też dużych projektów infrastrukturalnych, jak atom czy offshore” – wyjaśnia Ernest Pytlarczyk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Bank Pekao wypadł w III kw. 2023 r., odwiedź tę stronę, gdzie znajdziesz raport Banku Pekao.

Jeśli interesuje Cię, jak Bank Pekao przedstawia się w III kw. 2023 r., zajrzyj na tę stronę i zapoznaj się z raportem Banku Pekao.

Jeśli chcesz poznać wyniki Banku Pekao za III kw. 2023 r., zajrzyj na stronę i przeczytaj raport Banku Pekao.

Jeśli chcesz poznać wyniki finansowe Banku Pekao za III kw. 2023 r., odwiedź tę stronę i przeczytaj raport Banku Pekao.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ