Home Biznes i finanse 2023: Zaangażowanie w Europejski Tydzień Mobilności – Program Kongresu Nowej Mobilności

2023: Zaangażowanie w Europejski Tydzień Mobilności – Program Kongresu Nowej Mobilności

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

2023 rok przyniesie w Polsce podwójną porcję wydarzeń związanych z nową mobilnością. 26 września rusza Kongres Nowej Mobilności w Łodzi, który potrwa aż dwa tygodnie. Na to wydarzenie zaproszeni zostali mówcy z całego świata, a także przedstawiciele 150 partnerów i wystawców prezentujących najnowocześniejsze technologie zeroemisyjne. To bez wątpienia jedna z największych imprez transportowych w regionie CEE!

Polska czeka na dwa ekscytujące tygodnie poświęcone elektromobilności. 16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Mobilności, zorganizowany przez Komisję Europejską. W wielu miastach i instytucjach zostaną zorganizowane wydarzenia, inicjatywy i akcje edukacyjne, które potrwają do 22 września. Dwa dni później, 26 września, rusza Kongres Nowej Mobilności 2023, największa konferencja i wystawa zeroemisyjnych technologii w transporcie w Europie Środkowo-Wschodniej. Na 6 scenach pojawi się ponad 300 prelegentów, którzy poruszą najważniejsze wyzwania i trendy w sektorze e-mobility.

Nasz kongres gromadzi liderów w dziedzinie technologii, mobilności i transportu, którzy będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat najnowszych trendów i innowacji w tym obszarze. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele instytucji unijnych, administracji centralnej i samorządowej, placówek dyplomatycznych, a także eksperci i praktycy rynku.

Kongres Nowej Mobilności 2023 będzie doskonałą okazją do spotkania najbardziej inspirujących i zaawansowanych specjalistów w dziedzinie technologii, mobilności i transportu. Ten wyjątkowy event skupi liderów, aby dzielić się wiedzą na temat najnowszych trendów i innowacji w tym sektorze.

„W dyskusji na temat przyszłości transportu wezmą udział m.in. szefowie resortów rządowych: Anna Moskwa (Minister Klimatu i Środowiska) i Waldemar Buda (Minister Rozwoju i Technologii), włodarze największych polskich miast, w tym Hanna Zdanowska (prezydent miasta Łodzi), Aleksandra Dulkiewicz (prezydent miasta Gdańska) oraz Konrad Fijołek (prezydent miasta Rzeszowa), jak również Michał Kurtyka, prezydent COP24 – mówi Aleksander Rajch, członek zarządu PSPA.

Podczas Konferencji Naukowo-Merytorycznej w 2023 roku, uczestnicy będą mieli okazję gościć wybitnych prelegentów z branży, w tym Lucie Mattera, Secretary General z Charge Up Europe oraz Roberta Chryc-Gawrychowskiego z firmy Northvolt. Przedstawicieli europejskich metropolii w budowie ekologicznej mobilności reprezentować będzie Karen Vancluysen z Polis Network. Dodatkowo, William Todts, Executive Director w Transport & Environment, wygłosi prelekcję na temat doświadczeń zagranicznych w dziedzinie transportu zeroemisyjnego. Nie zabraknie również przedstawicieli unijnych: Maria Tsavachidis z EIT Urban Mobility oraz Diego Pavia z EIT InnoEnergy. Wszyscy mówcy i uczestnicy Konferencji Naukowo-Merytorycznej będą stanowić zgrany zespół ponad 300 liderów, ekspertów i praktyków z branży elektromobilności.

Nowa wersja:

KNM 2023 to wyjątkowy program, który w dniach 26 do 28 września br. obejmuje ponad 100 punktów i aktywności, zapewniając wgląd w szeroki wachlarz aspektów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie. Plan obejmuje debaty, sesje, panele, warsztaty i wystąpienia.

Korzyści dla uczestników

Uczestnicy mogą skorzystać z wyjątkowej okazji do nabycia wiedzy i umiejętności, pozostania na bieżąco z postępami w sektorze, nawiązywania kontaktów biznesowych i współpracy z ekspertami, a także do dyskusji na temat problemów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie.

Nowa wersja:

KNM 2023 to idealna okazja, na której uczestnicy będą mogli nabyć wiedzę i umiejętności, poznać postępy w sektorze, nawiązać kontakty biznesowe i współpracować z ekspertami, a także wymieniać się poglądami na temat problemów i wyzwań związanych z rozwojem zrównoważonego transportu w Polsce i Europie.

„Nie sposób wymienić wszystkich mocnych, merytorycznych punktów programu, który w tym roku robi jeszcze większe wrażenie, ale warto wspomnieć m.in. o okrągłym stole >>E-Mobility Road Map 2035<< z udziałem interesariuszy kształtujących polski krajobraz gospodarczy. Omówione zostaną strategiczne cele i instrumenty wsparcia, których wdrożenie pozwoli wykorzystać historyczną szansę i uczynić z Polski europejski hub produkcyjny sektora elektromobilności w kontekście zapowiedzianego zakazu rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych w UE. Przejście na samochody elektryczne (wg IEA do 2030 r. globalna flota takich pojazdów może liczyć ok. 200 mln szt.) oraz polityki i regulacje prawne wdrażane w tym celu na całym świecie będą z kolei tematem przewodnim sesji „The ICE Age is Over”. Oczywiście na KNM 2023 nie może zabraknąć AFIR, czyli nowego, europejskiego rozporządzenia w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. O tym, jak osiągnąć ambitne cele, kluczowi interesariusze porozmawiają na dedykowanej sesji” – mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA i zachęca do zapoznania się z programem KNM na stronie internetowej wydarzenia.

Głównym tematem panelu „Local and Central Challenges for Heavy Duty and Logistics” (organizowanego wspólnie z Polskim Instytutem Ekonomicznym) będzie omówienie wyzwań związanych z elektryfikacją drogowego transportu ciężkiego i branży TSL, dającej polskiej gospodarce miejsca pracy dla prawie miliona osób. Podczas panelu „How to Sell BEVs?”, wspieranego przez Otomoto, eksperci branżowi będą debatować nad narzędziami, które podniosą zainteresowanie samochodami całkowicie elektrycznymi w Polsce (udział BEV w rynku nowych samochodów osobowych w I połowie 2023 r. wyniósł 3,5%). Z kolei podczas sesji „Poland as an e-Mobility Powerhouse” i „Establishing Green Manufacturing Sites in Poland”, do której partneruje Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, eksperci poszukają odpowiedzi na pytanie, jak zwiększyć napływ inwestycji i wykorzystać transformację transportu w UE do wzmocnienia pozycji polskiego przemysłu motoryzacyjnego (odpowiedzialnego za 8% PKB kraju). W trakcie sesji „Plugging In: A Roadmap to Urban Charging Infrastructure”, organizowanej we współpracy z Unią Metropolii Polskich, paneliści zastanowią się, w jaki sposób przyspieszyć rozbudowę infrastruktury ładowania w polskich ośrodkach miejskich.

„Zagadnienia związane z rozwojem nowej mobilności na poziomie samorządowym zostaną ponadto omówione na panelach >>Greening Urban Mobility<>Green Cities<>The Economics of Fleet Electrfication: Step by Step Guide<>Mój Elektryk<<), ESG, kwestiom ochrony pożarowej EV, wodorowi w transporcie czy też rynkowi bateryjnemu (w tym recyclingowi w tym sektorze – na sesji pod patronatem InnoEnergy oraz EBRD)” – mówi Jan Wiśniewski, dyrektor Centrum Badań i Analiz PSPA.

Komitety PSPA podczas KNM odbędą się po raz pierwszy w historii otwarte dla szerokiej publiczności. Podczas konferencji zostaną omówione skonkretyzowane postulaty zmian prawnych, będące efektem realizacji projektu „Biała Księga Nowej Mobilności”.

Publiczne posiedzenia komitetów PSPA stanowią okazję do wypracowania nowych propozycji regulacyjnych, które zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas Konferencji Nowej Mobilności. Projekt „Biała Księga Nowej Mobilności” dał podstawę do zgłaszania konkretnych postulatów dotyczących zmian prawnych.

KNM 2023 to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć najbardziej innowacyjne rozwiązania z całego łańcucha wartości sektora e-mobility. Na terenie targów EXPO odwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia najnowszych pojazdów elektrycznych, wodorowych i hybrydowych wyprodukowanych przez ponad 150 partnerów i wystawców. Będzie to jedna z największych e-mobility wystaw w Europie Środkowo-Wschodniej, zajmująca 19 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród wielu premier zaktualizowanych pojazdów elektrycznych będzie można zobaczyć między innymi elektryczny Ford Explorer, wodorowe BMW iX5, e-VAN, nowy Hyundai Kona Electric i zeroemisyjny ciągnik siodłowy IVECO. Zapraszamy do udziału między 26 a 28 września!

„Nasze EXPO postanowiliśmy podzielić na dwa obszary. Strefa wystawiennicza B2B to profesjonalna ekspozycja stwarzająca okazję do zademonstrowania dostarczanej technologii innym uczestnikom rynku. Na EXPO nie zabraknie również strefy B2C, umożliwiającej integrację z użytkownikami końcowymi oraz poznanie opinii i oczekiwań potencjalnych klientów. W rezultacie na KNM 2023 w tym samym miejscu i czasie spotkają się dostawcy i odbiorcy zeroemisyjnych technologii” – mówi Łukasz Witkowski, dyrektor operacyjny PSPA.

Ponadto, aby ułatwić uczestnikom wstęp na Kongres Nowej Mobilności 2023, organizatorzy przygotowali możliwość zakupu biletów online. Bilety są dostępne na stronie internetowej konferencji. Do ich zakupu wymagana jest rejestracja, która jest bezpłatna.

Pierwszym krokiem w kierunku udziału w Kongresie Nowej Mobilności 2023 jest zarejestrowanie się na stronie internetowej i zakup biletu. Aplikacja mobilna i inne narzędzia online ułatwią uczestnikom łatwy dostęp do wszystkich informacji i szczegółów na temat konferencji.

Uczestnicy będą mogli zakupić bilety na Kongres Nowej Mobilności 2023 za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej konferencji. Rejestracja jest bezpłatna i umożliwia dostęp do szczegółowych informacji na temat konferencji oraz możliwość porozmawiania z innymi uczestnikami. Aplikacja mobilna zapewnia wygodny dostęp do wszystkich najważniejszych informacji dotyczących konferencji.

Uczestnicy mogą również łatwo znaleźć i zakupić bilety na Kongres Nowej Mobilności 2023 za pośrednictwem strony internetowej konferencji. Dzięki zintegrowanemu chatowi będą mieli możliwość dyskusji z innymi uczestnikami wydarzenia.

Udział w Kongresie Nowej Mobilności 2023 jest łatwy i wygodny, dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej i strony internetowej. Uczestnicy mogą zarejestrować się za darmo i zakupić bilety na konferencję. Aplikacja mobilna i narzędzia online ułatwiają dostęp do szczegółów i informacji dotyczących konferencji oraz możliwość porozmawiania z innymi uczestnikami.

Uczestnicy mogą wygodnie i szybko dołączyć do Kongresu Nowej Mobilności 2023, rejestrując się i kupując bilety za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej konferencji. Zintegrowany chat pozwala na komunikację z innymi uczestnikami wydarzenia i dostęp do wszystkich najważniejszych informacji.

„To tylko część funkcjonalności naszej aplikacji. Dzięki niej będzie można również zobaczyć listę prelegentów i uczestników KNM, jak też skorzystać z funkcji >>Business Matching<<, czyli możliwości umawiania spotkań biznesowych z wybranymi osobami. Dodatkowo, dzięki aplikacji, każdy uczestnik wydarzenia będzie na bieżąco informowany o premierach, rozpoczynających się panelach, debatach lub warsztatach. To innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli odnaleźć się w przestrzeni EXPO Łódź, ale umożliwi również nawiązywanie nowych i zacieśnianie dotychczasowych relacji biznesowych” – mówi Maciej Gis, kierownik ds. komunikacji PSPA.

Zakup biletów na Kongres Nowej Mobilności 2023 to szansa na uczestnictwo w najważniejszym wydarzeniu związanym z mobilnością w Polsce. Wejściówki „Conference & EXPO pass” (dostęp do wszystkich scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych) oraz „EXPO pass” (dostęp do części targowej) są dostępne w specjalnej cenie „Final Call”: 2450 zł netto – „Conference & EXPO pass” oraz 599 zł netto – „EXPO pass”.

Kongres Nowej Mobilności 2023 to okazja do spotkania liderów branży, poznania najnowszych trendów oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Udział w tegorocznej edycji to szansa na zdobycie nowych inspiracji, a także rozwój własnych projektów – wszystko to w atrakcyjnej cenie „Final Call”. Wejściówki „Conference & EXPO pass” (dostęp do wszystkich scen konferencyjnych i przestrzeni networkingowych) oraz „EXPO pass” (dostęp do części targowej) są dostępne za 2450 zł netto i 599 zł netto, odpowiednio.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ