Home Ludzie i kultura Warszawski kwintet HoTS na trasie koncertowej JAZZ PO POLSKU `Dookoła Świata` – przystanek Chiny

Warszawski kwintet HoTS na trasie koncertowej JAZZ PO POLSKU `Dookoła Świata` – przystanek Chiny

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Warszawski kwintet HoTS po raz pierwszy zagra na trasie koncertowej w Chinach, występując na Make Music Festival w Hongkongu oraz na 10 koncertach klubowych w miastach takich jak Chongqing, Nanjing, Hefei, Shenzhen, Szanghaju i Xiamen. Trasa potrwa od 21 czerwca do 7 lipca 2024 i jest częścią projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”.

HoTS, warszawski kwintet założony ponad dekadę temu przez gitarzystę i kompozytora Mikołaja Poncyliusza, zadebiutuje na trasie koncertowej w Chinach od 21 czerwca. Ich pierwsze występy odbędą się podczas Make Music Festival w Hongkongu, gdzie zagrają dwukrotnie w klubie The Wantch oraz następnego dnia w klubie Fringe.

„Trasa koncertowa HoTS organizowana jest w ramach najnowszego projektu JAZZ PO POLSKU – Dookoła Świata, ale jest także podsumowaniem 10 letniej obecności działalności Fundacji na rynku chińskim. Kwintet Mikołaja Poncyliusza jest 20 zespołem, który wystąpi w Chinach, rozpoczynając trzecią setkę zorganizowanych koncertów. Zagramy zarówno w znanych nam miejscach takich, jak punkowy NUTS Live House w Chongqing, uznawanym za największe miasto na świecie, jak również w klubach Real Live House w nadmorskim Xiamen oraz Lavo w Shenzhen, chińskiej dolinie krzemowej. We wszystkich tych klubach organizujemy koncerty polskich artystów regularnie od wielu lat. Tym razem trasę koncertową rozpoczniemy jednak w specjalnym miejscu – The Fringe Club w Hongkongu, jedynym klubie, w którym od ponad 40 lat artyści mogą bez przeszkód prezentować swoją twórczość. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie muzycznej Chin, w którym odbyło się dotychczas ponad 3000 koncertów” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca Fundacji JAZZ PO POLSKU.

Później zespół HoTS wyruszy do Chin kontynentalnych, gdzie zaplanowano koncerty m.in. w Peny Black w Shenzhen (23 czerwca), NUTS Live House w Chongqing (26 czerwca), 1710 Live House w Nanjing (27 czerwca), Lincoln Center w Szanghaju (28-29 czerwca), Real Live House w Xiamen (4-5 lipca) oraz Lavo (6-7 lipca). W sumie zespół zagra 12 koncertów między 21 czerwca a 7 lipca.

HoTS od samego początku poszukuje swojego niepowtarzalnego brzmienia, które nawiązuje do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół ma na koncie trzy bardzo dobrze przyjęte płyty: Harmony of the Spheres (2015), Numbers (2016) oraz Live in Trójka (2019). Skład zespołu, który został ponownie utworzony po dłuższej przerwie, obejmuje Mikołaja Poncyliusza (gitara), Wojciecha Jachnę (trąbka), Jakuba Łępę (saksofon tenorowy), Tymona Trąbczyńskiego (kontrabas) oraz Maksa Olszewskiego (perkusja). Podczas trasy koncertowej w Chinach, zespół będzie promować najnowszy singiel „#36” oraz album koncertowy zarejestrowany w ramach projektu „JAZZ PO POLSKU Live Sessions for China & Korea 2022” w warszawskim klubie Jassmine, dostępny na azjatyckich platformach streamingowych.

Projekt JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” czerpie inspirację z podróży Pawła Edmunda Strzeleckiego, pierwszego Polaka, który samodzielnie okrążył świat. Trasa koncertowa HoTS odbywająca się w Chinach jest hołdem dla jego niezwykłych dokonań. Podczas podróży w latach 1834-1843, Strzelecki prowadził pionierskie badania geologiczne i geograficzne, przyczyniając się do rozwoju wiedzy o współczesnym świecie.

Projekt „Dookoła Świata” Fundacji JAZZ PO POLSKU jest realizowany we współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi na całym świecie oraz lokalnymi partnerami. W Chinach projektem zajmują się Instytut Polski w Pekinie, Konsulat Generalny RP w Chengdu, Konsulat Generalny RP w Hongkongu, Konsulat Generalny RP w Kantonie i Konsulat Generalny RP w Szanghaju, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych objęło patronat honorowy. Partnerzy to m.in. Instytut Adama Mickiewicza, Polskie Linie Lotnicze LOT, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu i Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patronat medialny sprawują Polska Agencja Prasowa, Trójka Polskie Radio, Jazz Forum i Chiny24.com.

Trailer video JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”: https://youtu.be/5RJbFADHmyc?si=zzpaq1gThzh8zKxP

HoTS Live in China 2024

Mikołaj Poncyljusz – gitara; Jakub Łępa – saksofon, Wojciech Jachna – trąbka, Tymon Trąbczyński – kontrabas, Maksymilian Olszewski – perkusja

21.06, Hong Kong, Make Music Festival, The Wantch

22.06, Hong Kong, Make Music Festival, Fringe Club

23.06, Shenzhen, Penny Black Jazz Club

26.06, Chongqing, NUTS Live House

27.06, Nanjing, 1701 Live House

28.06, Shanghai, Lincoln Center

29.06, Shanghai, Lincoln Center

30.06, Hefei, J&Z Cottage

04.07, Xiamen, Real Live House

05.07, Xiamen, Real Live House

06.07, Shenzhen, Lavo

07.07, Shenzhen, Lavo

JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata” to międzynarodowa trasa koncertowa, która od maja zeszłego roku do końca 2025 roku zaplanowała ponad 100 wydarzeń w 17 krajach na 4 kontynentach. Wystąpiło 16 zespołów, w tym: Confusion Project, JAH Trio, Mateusz Gawęda Trio, Michał Ciesielski Band, Paweł Kaczmarczyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Damasiewicz-Kryńska, Damasiewicz-Wójcik, Piotr Krępeć, Piotr Lemańczyk Electric Band, Rafał Sarnecki-Adam Zagórski-Ehud Ettun, Rafał Sarnecki Quintet, Simona De Rosa feat. Confusion Project, The Flash!, Tomasz Chyła Quintet, Unleashed Cooperation, ZIEMIA. Dotychczasowe koncerty odbyły się w Albanii, Austrii, Bangladeszu, Chinach, Chorwacji, Indiach, Izraelu, Japonii, Kanadzie, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Słowacji, Tajwanie, Węgrzech i Wietnamie.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ