Home Zdrowie i styl życia Stalowa Wola: Trwają prace przy realizacji `ogródków społecznych`

Stalowa Wola: Trwają prace przy realizacji `ogródków społecznych`

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Trwają prace nad stworzeniem „ogródków społecznych” w Stalowej Woli, z których jeden będzie zlokalizowany przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7.

Realizacja „zielonych ścian”, parków kieszonkowych, małej architektury z funkcją edukacyjno-przyrodniczą oraz zbiorników na „deszczówkę” w czterech różnych miejscach miasta ma na celu uczynienie Stalowej Woli jeszcze bardziej ekologiczną. Prezydent miasta, Lucjusz Nadbereżny, podkreślił, że te innowacyjne rozwiązania proekologiczne mają również poprawić komfort mieszkańców, tworząc piękne, zielone i nowoczesne miejsca do odpoczynku i nauki poprzez zabawę.

W Szkole Podstawowej nr 7 planowane jest stworzenie ogrodu społecznego wraz z zieloną ścianą na budynku szkoły w systemie GREENCABLE. Konstrukcja składa się z regularnie rozpiętych linek stalowych rozstawionych co 40 cm, które są przytwierdzone do elewacji poziomymi rzędami kotew rozstawionych co 160 cm. Do obsadzenia donic przewidziane zostały rośliny pnące, które tworzą zróżnicowaną powierzchnię zielonej ściany. Celem zagospodarowania przestrzeni jest stworzenie klasycznego parku kieszonkowego z funkcją społeczno-edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz z programem retencji i wykorzystania wody opadowej. W tym celu zaprojektowano drzewa i krzewy kwitnące, ozdobne, pożyteczne oraz donice dla upraw edukacyjnych. W systemie retencji wody w pobliżu rynny spustowej znajdą się zbiorniki retencyjne w postaci beczek drewnianych, których woda posłuży do podlewania ogrodu społeczno-edukacyjnego. Całość projektu została uzupełniona nasadzeniami krzewów, tak by w całości przestrzeń tworzyła przyjazne miejsce dla wszystkich, bez względu na wiek czy niepełnosprawności.

Realizacja zamówienia odbywa się w ramach projektu „MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, który jest współfinansowany przez Mechanizm Finansowy EOG i Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2014-2021.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ