Home Biznes i finanse Przejęcie europejskich oddziałów handlowych firmy Lennox: SYNTAGMA CAPITAL w akcji

Przejęcie europejskich oddziałów handlowych firmy Lennox: SYNTAGMA CAPITAL w akcji

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

XXXII Debatę TFI w Centrum Prasowym PAP określono jako optymistyczne przedsięwzięcie, ponieważ uczestnicy zgodzili się, że inflacja w Polsce może spaść w przyszłym roku nawet do pięciu procent. Inflacja jest wciąż wielkim wyzwaniem dla rynków, jednak wyraźne tendencje dezinflacyjne sprawiają, że jest to możliwe.

Syntagma Capital poinformowała dzisiaj o rozpoczęciu wyłącznych negocjacji z firmą Lennox International (NYSE: LII) w celu przejęcia jej europejskich oddziałów handlowych, skupiających się na projektowaniu i produkcji wyposażenia grzewczego, klimatyzacyjnego i wentylacyjnego oraz urządzeń chłodniczych takich jak parowniki, agregaty skraplające, kondensatory i powietrzne chłodnice cieczy. Usługi te są dostarczane klientom z sektorów przemysłu, sprzedaży detalicznej, logistyki, mieszkalnictwa, biur, hotelarstwa i gastronomii w ponad 40 krajach. Przedmiotem negocjacji jest ponadto 4 zakłady i sieć sprzedaży, zlokalizowane w Lyon (Francja) i zatrudniające łącznie ok. 940 osób. Przewidywana wartość przychodów Lennox EMEA w roku 2023 to ok. 200 mln EUR.

Przewidywany termin finalizacji transakcji, która wymaga spełnienia określonych warunków, w tym poinformowania i zasięgnięcia opinii rad zakładowych oraz uzyskania innych zgód regulacyjnych, upływa przed końcem 2023 r.

„Cieszymy się z możliwości dokonania inwestycji w Lennox EMEA i dalszego rozwoju działalności tego przedsiębiorstwa. Transakcja jest wyrazem naszego doświadczenia w zakresie wyodrębniania fragmentów przedsiębiorstw, ponieważ obejmuje dwie jednoczesne operacje. Pomimo dalszych trudności na rynku fuzji i przejęć oraz finansów nadal znajdujemy atrakcyjne możliwości inwestycji kapitału przy jednoczesnym zapewnieniu zbywającym różnych rozwiązań w zakresie zbywanych aktywów w przypadku skomplikowanych operacji wyodrębnienia jednostek, gdy liczy się zarówno szybkość, jak i pewność dokonanej transakcji. Przedmiotowa transakcja stanowi naszą 3. operację pozyskania wydzielonego fragmentu innego przedsiębiorstwa w samym 2023 roku i odzwierciedla strategię firmy Syntagma polegającą na nabywaniu przedsiębiorstw, które skorzystają z pomocy nowego właściciela kierującego kolejnym obszarem wzrostu” – powiedział Sebastien Kiekert Le Moult, partner zarządzający Syntagma.

Syntagma posiada niezwykłą zdolność do zarządzania skomplikowanymi przypadkami wyodrębniania fragmentów przedsiębiorstw, co pozwala na wyróżnienie jej na tle konkurencji. Zdaniem Franka Coenena, partnera w Syntagma, obie jednostki dają istotne możliwości rozwoju w niedalekiej przyszłości. Planują one wykorzystać szeroką wiedzę techniczną i umocnić relacje z klientami, aby przyspieszyć organiczny wzrost i inwestycje w przejęcia i fuzje, które przyczynią się do wzrostu w kluczowych obszarach rynkowych i geograficznych.

W transakcji wzięła udział załoga Syntagma, w skład której wchodzili Sebastien Kiekert Le Moult (partner zarządzający), Frank Coenen (partner), Benjamin Dahan (partner), João Pilecco (starszy wiceprezes), Gabriele Lo Monaco (starszy wspólnik) oraz Alicia Azema (starsza analityk).

Firma Syntagma uzyskała profesjonalne wsparcie od Willkie Farr & Gallagher w aspekcie prawnym i antymonopolowym dotyczącym fuzji i przejęć, PwC w zakresie due diligence finansowego i struktury podatkowej, Deloitte w obszarze podatków i socjalnym, Kaiser Associates w kwestiach operacyjnych oraz 4Strategies w strategii.

Syntagma Capital to inwestycyjny zespół z wieloletnim doświadczeniem w operacji, zarządzaniu i tworzeniu wartości dla wszystkich interesariuszy. Zapewniamy skuteczne strategie wykorzystujące naszą wiedzę operacyjną, aby stworzyć wyjątkową wartość dla naszych klientów. W nieustannym poszukiwaniu okazji inwestycyjnych skupiamy się na szerokim spektrum rynków, w tym materiałów, chemikaliów, przemysłu i usług dla biznesu, takich jak produkcja, dystrybucja, transport i logistyka, wynajem sprzętu, metalurgia i inne. Jako sygnatariusz zasad odpowiedzialnego inwestowania ONZ, Syntagma Capital zobowiązuje się do wprowadzania najwyższych standardów ESG we wszystkich inwestycjach. Biuro firmy mieści się w Brukseli (Belgia). Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://syntagmacapital.com.

Syntagma Capital to inwestycyjna platforma oferująca praktyczne wsparcie i wiedzę operacyjną w celu przyspieszenia wzrostu i poprawy wyników dla wszystkich stron. Jako sygnatariusz zasad odpowiedzialnego inwestowania ONZ, firma zobowiązuje się do przestrzegania wysokich standardów ESG przy każdej inwestycji. Nasz zespół składa się z doświadczonych menedżerów, którzy wykorzystują swoje wewnętrzne zasoby do tworzenia skutecznych strategii i wdrażania ich w celu osiągnięcia pełnego potencjału i tworzenia trwałej, długoterminowej wartości. Siedziba firmy znajduje się w Brukseli (Belgia). Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://syntagmacapital.com.

Syntagma Capital to inwestycyjny zespół doskonale zorientowany w operacjach, zarządzaniu i tworzeniu wartości dla wszystkich interesariuszy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie opracowywania skutecznych strategii i ich realizacji w celu osiągnięcia maksimum zysku i trwałej długoterminowej wartości. Inwestujemy w szerokim zakresie rynków, w tym w materiały, chemikalia, przemysł i usługi biznesowe, takie jak produkcja, dystrybucja, transport i logistyka, wynajem sprzętu, metalurgia i inne. Syntagma Capital przestrzega wszystkich zasad odpowiedzialnego inwestowania ONZ i jest zaangażowana w wprowadzanie najwyższych standardów ESG we wszystkich swoich inwestycjach. Siedziba firmy znajduje się w Brukseli (Belgia). Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://syntagmacapital.com.

Lennox jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów systemów klimatyzacyjnych i grzewczych. Od wielu lat wprowadza na rynek najnowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają wyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla klientów komercyjnych. Zasługując na miano lidera w tej dziedzinie, Lennox wykorzystuje najlepsze technologie, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko oraz obniżyć koszty użytkowania.

Nowa wersja paragrafów:

Lennox (NYSE: LII) jest głównym producentem innowacyjnych, energooszczędnych rozwiązań klimatyzacyjnych. Firma dąży do tworzenia bezpiecznych i komfortowych warunków dla jej klientów, jednocześnie zmniejszając jego ślad węglowy poprzez produkcję nowoczesnych systemów chłodniczych, grzewczych, dbających o odpowiednią jakość powietrza oraz chłodzenia niskotemperaturowego.

Lennox od lat stawia na innowacje i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowane technologie do zapewniania komfortu i bezpieczeństwa. Te rozwiązania, dostosowane do potrzeb klientów indywidualnych i komercyjnych, pozwalają na obniżenie kosztów użytkowania i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Niniejsze zawiadomienie zostało przetłumaczone na język angielski, który ma na celu ułatwienie zrozumienia treści. Wszelkie działania prawne powinny być oparte na wersji w języku oryginalnym – jest to jedyna wersja zawierająca skutki prawne.


Źródło: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ