Home Biznes i finanse Optymalizacja działania w trudnych warunkach

Optymalizacja działania w trudnych warunkach

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Przed nami ważny moment dla świata biznesu i zrównoważonego rozwoju – III edycja Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, która odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie (4.12). Jak finansiści i przedsiębiorcy odpowiedzą na pytanie, czy ESG jest niezbędne dla przyszłości biznesu? Oczekuje się, że kongres przyniesie nowe spojrzenie na ESG, wyjaśniając najnowsze trendy i regulacje europejskie, takie jak dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) czy Unijnej Taksonomii Sustainable Finance. Dyskusja ta jest nie tylko ważna, ale i niezbędna.

Ministerstwo Infrastruktury przypomina o trwających obfitych opadach śniegu na terenie całego kraju. Wszystkie służby odpowiedzialne za utrzymanie bezpieczeństwa na drogach i kolei pracują w trybie 24/7, aby zapewnić pasażerom i kierowcom bezpieczeństwo podczas podróży.

Ministerstwo Infrastruktury apeluje do kierowców i pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i kolei w obecnych warunkach pogodowych. Dzięki profesjonalnej pracy służb utrzymania dróg i kolei możemy zapewnić sobie bezpieczną i spokojną podróż.

Służby GDDKiA skutecznie przygotowały drogi

Minister Infrastruktury Alvin Gajadhur pochwalił wytrwałość i skuteczność służb GDDKiA za ich intensywne prace zimowego utrzymania dróg. Dzięki ich staraniom wszystkie drogi krajowe są teraz przejezdne i bezpieczne.

W minioną sobotę, 2 grudnia, w całym kraju pracowało 6364 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania dróg. Najwięcej wyjazdów sprzętu odnotowano w dwóch województwach: małopolskim i lubelskim.

Do tej pory zużyto już ok. 23000 ton soli, aby zapobiec lokalnym utrudnieniom w ruchu oraz usuwać błoto pośniegowe z jezdni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej donosi, że w całym kraju wystąpiły intensywne opady śniegu, w wyniku których lokalnie przybyło ponad 20 cm pokrywy śnieżnej. Zgodnie z nowym ostrzeżeniem, w niektórych regionach temperatura może spaść do niskich wartości -17°C.

Minister infrastruktury Alvin Gajadhur zachęca kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Jest to ważne, aby wyeliminować niebezpieczeństwo dla kierowców i pasażerów.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel potwierdził, że sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna i od 3 grudnia do godziny 14:00 uruchomiono 2080 pociągów pasażerskich. Mimo trudnych warunków atmosferycznych punktualność wynosiła 75%, a wczorajsza sobotnia usługa obejmowała 4016 pociągów pasażerskich, z punktualnością wynoszącą 78%.

Minister infrastruktury zaleca również, aby wszyscy użytkownicy dróg poruszali się z rozwagą, ponieważ mogą pojawić się lokalne utrudnienia. Zachowując bezpieczną odległość od innych pojazdów, można uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewniają kompleksową opiekę nad linią kolejową. 172 drużyny szybkiego usuwania usterek, 18 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego, 65 pociągów sieciowych i 10 lokomotyw osłonowych są cały czas w gotowości. Ponadto, na prawie 1500 km linii kolejowych przeprowadzane są jazdy patrolowe, a na 500 km szlaków regularnie odśnieżane. Minister infrastruktury Alvin Gajadhur zapewnia, że służby dyżurne są w stałym kontakcie z przewoźnikami, aby w razie zmian pogodowych podejmować szybkie decyzje i zapewniać sprawne połączenia.

Sobotnia aura nie sprzyjała komunikacji kolejowej w woj. podkarpackim, gdyż opady marznącego deszczu i oblodzenie sieci trakcyjnej na dwóch liniach: Jarosław – Rzeszów i Przeworsk – Leżajsk sprawiły, że zostały wprowadzone zmiany w komunikacji. By zapewnić pasażerom przejazd, przy wykorzystaniu lokomotyw spalinowych, kursują pociągi sieciowe, które pracują nad odlodzeniem sieci trakcyjnej.

Dzięki wiceministrowi infrastruktury Andrzejowi Bittlowi pasażerowie otrzymują aktualne informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy. Komunikaty są dostępne na stacjach, przystankach, w pociągach i na specjalnym portalu dla pasażerów. Ponadto, podróżni mają zapewnione ciepłe napoje i przekąski.

Serwis PAP publikuje komunikaty bez jakichkolwiek zmian w ich treści, tak jak zostały one dostarczone przez nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za całą zawartość komunikatu, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ