Home Ludzie i kultura Od Beksińskiego do Multimediów – Twórczość wrocławskiego artysty

Od Beksińskiego do Multimediów – Twórczość wrocławskiego artysty

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

4 listopada Wrocław zyska unikalną okazję podziwiania dzieł jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Zdzisława Beksińskiego. Wyjątkowa wystawa w Hali IASE wprowadzi mieszkańców stolicy Dolnego Śląska w klimat malarstwa mistrza, które po 30 latach powraca do miasta.

Muzeum Historyczne w Sanoku pozwoli na zwiedzanie wyjątkowej wystawy przygotowanej w hołdzie twórczości słynnego malarza. 45 oryginalnych obrazów zaprezentowanych na wystawie pozwoli zwiedzającym poczuć metafizyczny świat artysty. Dodatkowo, Human Condition – Beksiński Multimedia Exhibition przeprowadzi zwiedzających przez całokształt twórczości malarza, a specjalny pokaz obrazów w stereoskopii (3D) i inne multimedialne atrakcje będą znakomitym uzupełnieniem wystawy. We Wrocławiu od 30-stu lat nie było tak kompleksowego przedsięwzięcia artystycznego poświęconego twórczości mistrza, a wystawa będzie czynna do 18 lutego 2024 roku.

Zdzisław Beksiński był zapalonym entuzjastą nowinek technicznych i technologicznych. Kolekcjonował wszystko, co miało związek z branżą, taką jak sprzęt wideo, audio czy komputery. Fascynowały go możliwości, jakie niesie ze sobą nowoczesna technologia i z zazdrością patrzył na młodych artystów, którym dane było doświadczyć zaawansowanych narzędzi, do których on już nie miał dostępu.

Chcąc oddać hołd artyście, Fundacja Beksiński zdecydowała się stworzyć projekt wystawy, poświęconej jego twórczości. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby osoby zarówno obecne, jak i przyszłe, mogły zobaczyć w nim jego dzieła w formie, którą sam mógłby wybrać, gdyby tylko miał więcej czasu i żył dłużej. Jak sam Beksiński zauważył w liście do Normana Leto: „w tym jest przyszłość sztuki i nie mam co do tego cienia wątpliwości”.

„Zawsze staramy się przy organizacji naszych wydarzeń związanych ze Zdzisławem Beksińskim, aby były one jak najbardziej wierne wizji i podejściu do sztuki samego mistrza, a jednocześnie aby trafiały dzięki językowi, jakim się w nich posługujemy, do kolejnych, coraz młodszych i odleglejszych od Beksińskiego pokoleń. Niezmiennie nam się to udaje, a sam Beksiński cieszy się niesłabnącym (a wręcz coraz większym) zainteresowaniem. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wystawę we Wrocławiu między 4 listopada a 18 lutego. To całkiem nowy sposób na doświadczenie dzieł tego nietuzinkowego artysty” – mówi Janusz Barycki, prezes i założyciel Fundacji Beksiński.

Fundacja Beksiński wraz z Muzeum Historycznym w Sanoku zapraszają do odwiedzenia wystawy! Odbędzie się ona w godzinach 12:00 – 20.00 (19:00 – ostatnie wejście) w dniach od 1 stycznia do 18 lutego, a bezpieczeństwo zapewni firma Safe Security. Aby dowiedzieć się więcej na temat rezerwacji biletów* oraz kwestii logistycznych, odwiedź stronę https://bit.ly/beksinski we Wrocławiu.

Jeśli planujesz odwiedzić wystawę, zalecamy rezerwacje biletu online, aby uzyskać dostęp do specjalnych ofert. Na miejscu możesz również zakupić bilet dla grupy szkolnej, wraz z wykładem biograficznym, który został specjalnie przygotowany przez organizatora wystawy.


Treść pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ