Home Biznes i finanse Nowe życie dla transportu publicznego w Łańcucie – budowa wschodniej obwodnicy

Nowe życie dla transportu publicznego w Łańcucie – budowa wschodniej obwodnicy

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Konto Oszczędnościowe Plus od PKO Banku Polskiego oferuje najwyższe oprocentowanie na rynku – aż 8,5 proc. w skali roku. Promocyjna oferta banku jest dostępna do 29 czerwca i obejmuje zarówno istniejących, jak i nowych klientów. Nie przegap okazji i zacznij zarabiać na swojej oszczędności już dziś!

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że projekt budowy wschodniej obwodnicy Łańcuta otrzymał ponad 32 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja będzie realizowana wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 877, od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie i zostanie ukończona do 3 czerwca 2023 r. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wspomniał o tej inwestycji podczas swojej wizyty w województwie podkarpackim.

Inwestycje, na które składa się wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, to kolejny dowód na to, że nasz rząd wspiera rozwój lokalnych społeczności. Dzięki tym inwestycjom mieszkańcy z całej Polski mają dostęp do nowoczesnych dróg, które stanowią fundament do dynamicznego rozwoju i stanowią zachętę dla inwestorów. W ten sposób nasz rząd wykazuje się odpowiedzialnością za rozwój regionów i wspieranie lokalnych społeczności – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Obwodnica będzie liczyć 3,4 km i będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 877. Położona będzie między istniejącym rondem na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 877 w miejscowości Wola Dalsza, a skrzyżowaniem drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną przy granicy między Łańcutem a Głuchowem.

Inwestycja w postaci obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi krajowej nr 94 została zakończona w 2021 roku. Prace obejmowały budowę 6 km jednojezdniowej, dwupasowej drogi, a także skrzyżowań, 2 obiektów inżynierskich (most na Sawie oraz przepust) oraz drogi dojazdowej. W ramach inwestycji przeprowadzono także modernizację infrastruktury technicznej, zbudowano zatoki autobusowe, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, a także elementy zabezpieczeń ekologicznych.

Dokumentacja inwestycji oraz stosowne decyzje są już gotowe, a jej realizacja będzie miała miejsce w latach 2022 – 2024.

Kierowcy mogą korzystać z wybudowanej obwodnicy, która zapewnia im szybszy, bezpieczniejszy i bardziej komfortowy przejazd.

Realizacja obwodnic z dofinansowaniem RFRD

Kolejne obwodnice wojewódzkie wybudowane zostaną dzięki dofinansowaniu środków RFRD. Prace budowlane w 2021 r. realizowane będą w Łańcucie, Tyczynie i Lesku w celu budowy nowych obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich nr 877, 878 i 894. Łączny budżet inwestycji to 150 mln zł, a już zostały podpisane odpowiednie umowy.

Samorządowe inwestycje w województwie podkarpackim, wspierane przez rząd, są niezwykle istotne dla przyszłości regionu.

Łączne wsparcie RFRD przyznane w latach 2019-2023 na realizację zadań gminnych i powiatowych wyniosło ponad 1 mld zł. W ciągu tego okresu dofinansowano ponad 1,2 tys. km dróg na terenie województwa.

W powiecie łańcuckim przeznaczyliśmy ponad 37,27 mln zł na inwestycje samorządowe, co umożliwiło realizację 12 zadań na drogach lokalnych.

W celu zapewnienia jak największej pomocy dla mieszkańców naszego województwa, wydatki na samorządowe inwestycje będą systematycznie zwiększane.

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z komunikatami opublikowanymi na stronie PAP, w których szczegółowo omówione są wszystkie przedsięwzięcia finansowane przez RFRD w regionie.

Wspólnymi siłami możemy zapewnić województwu podkarpackiem niezwykłą przyszłość: korzystną dla mieszkańców, lokalnej gospodarki i środowiska.

Działania podjęte w ostatnich latach są tylko zalążkiem tego, co możemy osiągnąć wspólnie. Wierzymy, że z każdym rokiem będziemy mieli coraz więcej do zaoferowania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ