Home Biznes i finanse Należąca do EIG spółka MidOcean Energy ma nabyć 20% udziałów SK Earthon w spółce Peru LNG

Należąca do EIG spółka MidOcean Energy ma nabyć 20% udziałów SK Earthon w spółce Peru LNG

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Z pewnością żaden z założycieli pierwszej w Polsce Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w 1992 roku nie przypuszczał, że po trzech dekadach niewielka placówka przy Elektrowni „Kozienice” będzie obsługiwać ponad dziesięć tysięcy członków w kilkunastu lokalizacjach i zarządzać ponad 100 milionami złotych aktywów.

Firma MidOcean Energy, specjalizująca się w branży LNG i zarządzana przez EIG, ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy z SK Earthon („SK”) w sprawie nabycia 20% udziałów w spółce Peru LNG („PLNG”).

PLNG posiada i obsługuje pierwszy w Ameryce Południowej zakład wytwarzający gaz ziemny z przeznaczeniem na eksport. Zakład znajduje się w Pampa Melchorita, 170 km na południe od Limy (Peru) i ma zdolność przetwórczą wynoszącą 4,45 mln ton rocznie. Spółka PLNG jest również właścicielem gazociągu o długości 408 km i wydajności 1290 milionów stóp sześciennych dziennie, dwóch zbiorników magazynowania gazu o pojemności 130 000 m3, terminala morskiego o długości 1,4 km oraz obiektu do załadunku pojazdów ciężarowych o wydajności 19,2 milionów stóp sześciennych dziennie. Spółka PLNG, działająca pod kierownictwem Hunt Oil Company, jest jednym z dwóch zakładów produkcji LNG w Ameryce Łacińskiej.

PLNG odgrywa kluczową rolę w peruwiańskim sektorze gazu ziemnego, umożliwiając eksport zasobów gazu ziemnego i dostarczając LNG obiektom mieszkalnym, przemysłowym oraz pojazdom napędzanym CNG. Sektor ten staje się coraz ważniejszym elementem koszyka energetycznego Peru, dostarczając energię elektryczną dla przemysłu i sektora mieszkalnego.

De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean Energy, wyraził zadowolenie z przejęcia spółki PLNG, które jest istotnym krokiem w strategii MidOcean’s mającej na celu utworzenie globalnego, zróżnicowanego i odpornego portfela LNG. Podziwiamy spółkę PLNG za solidne podstawy, niestrudzoną kadrę kierowniczą oraz rzetelną działalność operacyjną. Jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do partnerstwa PLNG i przyczynienia się do długotrwałego dobrobytu spółki oraz jej wysiłków na rzecz wnoszenia pozytywnego wkładu w peruwiański rynek energetyczny.”

MidOcean planuje zakończyć proces nabycia udziałów Tokyo Gas w czterech australijskich przedsięwzięciach LNG o wartości 2,15 mld USD na koniec lutego.

Transakcja PLNG zostanie sfinalizowana po spełnieniu zwyczajowych warunków.

Morgan Stanley świadczy wyłączne doradztwo finansowe dla MidOcean w tej transakcji.

O EIG

EIG to wiodący inwestor instytucjonalny w globalnych sektorach energii i infrastruktury, zarządzający majątkiem o wartości 22,9 mld USD na dzień 31 grudnia 2023 r. Specjalizuje się w inwestycjach prywatnych w globalnej infrastrukturze energetycznej, z ponad 41-letnią historią i wsparciem dla ponad 405 projektów lub przedsiębiorstw w 42 krajach na sześciu kontynentach. Klienci EIG to wiodące fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, fundusze wieczyste, fundacje i państwowe fundusze majątkowe w USA, Azji i Europie. Siedziba znajduje się w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii), a biura firmy są zlokalizowane w Houston, Londynie, Sydney, Rio de Janeiro, Hongkongu i Seulu.

O MidOcean Energy

Firma MidOcean Energy, działająca w sektorze LNG, powstała i jest zarządzana przez EIG. Jej celem jest stworzenie zróżnicowanego, odpornego globalnego portfela LNG, konkurencyjnego zarówno pod względem kosztów, jak i poziomu emisji. EIG wierzy, że LNG odgrywa kluczową rolę w transformacji energetycznej i ma rosnące znaczenie jako strategiczny zasób energetyczny w kontekście geopolitycznym. Firma jest zarządzana przez De la Rey Venter, doświadczonego weterana branży z 26-letnim doświadczeniem operacyjnym, który pełnił wiele stanowisk kierowniczych w tym funkcję globalnego dyrektora ds. LNG w Shell Plc. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EIG pod adresem www.eigpartners.com lub na stronie internetowej MidOcean Energy pod adresem www.midoceanenergy.com.

Niniejsze zawiadomienie ma obowiązywać wersję oryginalną w języku źródłowym. Tłumaczenie ma jedynie charakter orientacyjny i służy do ułatwienia zrozumienia treści zawiadomienia. W przypadku wątpliwości, decydujący jest tekst oryginalny, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ