Home Zdrowie i styl życia Komfort dla wszystkich

Komfort dla wszystkich

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Maj zapowiada się interesująco dla wszystkich, którzy chcą spędzić wygodnie czas, nie tylko podczas majówki. 18. edycja Łódź Design Festival rozpocznie się w drugiej połowie miesiąca, główne atrakcje odbędą się w dniach 21–26 maja. Na odwiedzających czeka ponad 60 wystaw i wydarzeń, wszystko pod hasłem przewodnim KOMFORT. Co więcej, udział w festiwalu jest bezpłatny.

Zapraszamy do odkrycia różnorodnych interpretacji pojęcia KOMFORT podczas ŁDF2024. Przekonaj się, jak nowoczesny design elastycznie dostosowuje się do ewoluujących potrzeb społeczeństwa.

„Żyjemy obecnie w ciągłym poszukiwaniu satysfakcji i dobrego samopoczucia, a przyspieszające zmiany stawiają przed nami nowe wyzwania. W trakcie nadchodzącej edycji festiwalu odkryjemy, jak komfort przenika daleko poza tradycyjne wygody fizyczne, obejmując subtelne elementy, takie jak harmonia, spokój ducha oraz indywidualne potrzeby użytkowników. Pokażemy, że odpowiednio zaprojektowane otoczenie sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu, lecz również odzwierciedla naszą unikalną tożsamość i pożądany styl życia” – podkreśla Michał Piernikowski, dyrektor Łódź Design Festival.

W programie festiwalu znajduje się ponad 60 propozycji, w tym wystawy, warsztaty, panele tematyczne, spotkania autorskie, spacery miejskie i premiery filmów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na make me! – Laboratorium innowacji, must have, Póki pną pnie oraz Na stołach.

Wystawy i wydarzenia nie tylko dla młodych

Łódź Design Festival 2024 zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych do udziału w wielu atrakcyjnych wydarzeniach, w tym wystawach, warsztatach, panelach tematycznych, spotkaniach autorskich, spacerach miejskich i premierach filmów. Festiwal oferuje ponad 60 różnych propozycji, które obejmują make me! – Laboratorium innowacji, must have, Póki pną pnie oraz Na stołach.

Program ŁDF2024 obejmuje liczne projekty stworzone w ostatnim roku na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych, takie jak REDEFINICJA (Studenckie Koło Naukowe CAD na Politechnice Łódzkiej), Co branża kreatywna myśli o sztucznej inteligencji? (Koło Naukowe Lorem Ipsum ASP Katowice), design x hobby (studenci wzornictwa ASP Wocław, UTB Zlin oraz UT Zwoleń), Mebel – życie po życiu (studenci Architektury Wnętrz ASP Wrocław), IMAGINE Łódź.. (studenci Wzornictwa AS w Szczecinie), Przypadek? Nie sądzę (studenci Pracowni Identyfikacji Graficznej I na ASP Łódź), Przestrzeń Opowieści – Poczytaj Mnie Sam! (ASP Łódź).

Wśród ponad 100 różnorodnych propozycji zgłoszonych w ramach festiwalowego naboru open programme, znajdują się ekspozycje takie jak NeuroDiver – Comfort Space LAB. Przestrzeń edukacyjno-eksperymentalna, Dotknąć miasta, OFFline from time to time, SPOTKANIA – 10 lat studia Pawlak&Stawarski czy TYPE TEXT LDZ, które idealnie uzupełniają całość.

>> ZOBACZ PROGRAM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2024 lodzdesign.com/edycja-2024/program <<

Rejestracja w toku

Tegoroczny Łódź Design Festival zapewni mnóstwo atrakcji dla osób z różnymi zainteresowaniami. Wstęp na festiwal w dniach 21-26 maja jest bezpłatny, jednak konieczna jest rejestracja na wybrane wydarzenia, zapisy rozpoczęły się 22 kwietnia.

Festiwalowe warsztaty są bardzo popularną częścią programu ŁDF i są skierowane do różnych grup odbiorców – zarówno profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, jak i amatorów. Organizatorzy zapewnili również ofertę dla dzieci. Uczestnicy mogą wybrać spośród blisko 20 propozycji warsztatów, które obejmują szeroki zakres tematyczny, zaczynając od nauki technik rzemieślniczych (np. Ckliwie na szkliwie) aż po zagadnienia dotyczące wykorzystania sztucznej inteligencji w prototypowaniu (np. Innowacje z AI – jak zwiększyć szanse sukcesu łącząc siły?). Ostatnie wolne miejsca są dostępne na spacerach szlakiem Anny i Karola Scheiblerów oraz szlakiem łódzkich drzew.

Warto zwrócić uwagę na bardzo obszerny program wydarzenia Sustainable inclusive space, które jest organizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Program składa się z czterech głównych obszarów tematycznych: Health & Wellbeing: Dobrostan – jak go zmierzyć; Transformation: w kierunku zrównoważonych miast; Biodiversity: jak wygrać z miastem? oraz Design: projektowanie uniwersalne, czyli lepszy świat dla wszystkich. Warto się spieszyć z zapisami, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, a wydarzenie nie będzie transmitowane online.

Pełen harmonogram wydarzeń

Organizatorzy zaplanowali wydarzenie jako doskonałą okazję do spotkania zarówno ze znanymi, jak i nowymi twórczymi osobami. Festiwalowe dni będą wypełnione dyskusjami na tematy takie jak innowacje w designie, projektowanie komfortowych przestrzeni, design vintage, projektowanie środowiskowe oraz nowoczesne technologie. Nie zabraknie także premier filmowych, w tym polskiej premiery „Monoblock” oraz światowej prapremiery „Odnowa architektury”.

Na ŁDF2024 nie może zabraknąć ARCHIBLOKu, którego publiczność uwielbia. Tegoroczna edycja poświęcona będzie projektowaniu ogólnodostępnych przestrzeni oraz uwzględnianiu potrzeb mieszkańców miast, aby zapewnić im komfortowe warunki.

„[…] dokonamy zamachu na świętość. Oto bowiem bierzemy na warsztat pojęcie kluczowe dla naszej europejskiej, zachodniej tożsamości i dla wynikającego z niej myślenia o projektowaniu. Tym pojęciem jest komfort. Ma on tę niezwykłą cechę, że dość szybko staje się dla nas niewidzialny” – zapowiada Filip Springer, prowadzący tę część festiwalowego programu. W cyklu eksperckich prezentacji zakończonych debatą wezmą udział: Natalia Olszewska, Agata Szydłowska, Paweł Grobelny, Kasper Jakubowski i Jan Mencwel.

>> SPRAWDŹ HARMONOGRAM ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2024 lodzdesign.com/harmonogram <<

Zorganizuj swój pobyt

Zwiedzanie ŁDF to doskonały sposób na lepsze poznanie Łodzi – samo centrum festiwalowe mieści się w historycznej przestrzeni dawnego kompleksu Karola Scheiblera (Art_Inkubator, Tymienieckiego 3), a wystawy towarzyszące, w równie urokliwych miejscach. Warto odwiedzić chociażby zabytkową Kotłownię Elektrowni Karola Scheiblera na terenie Fuzji (Zięta Ilustrowany), Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (Fenomen polskiego kilimu), Akademickie Centrum Designu na terenie słynnego Księżego Młyna (Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł, Przypadek? Nie sądzę, Space of water, Parowe Szczeliny – Procesor Parowy) czy kameralną galerię RE:medium, zlokalizowaną w samym sercu ulicy Piotrkowskiej (Łódź od kuchni. Słownik łodzianizmów).

Teraz jest najlepszy czas, aby dobrze zaplanować wszystkie aktywności na ŁDF2024, ponieważ jest wiele wydarzeń do wyboru! Dodatkowo, organizatorzy ogłosili, że w tym roku wstęp na wystawy i wydarzenia w Centrum Festiwalowym (Art_inkubator w Fabryce Sztuki) jest darmowy. Aby nie przegapić żadnej atrakcji, wystarczy po prostu przyjść (w tym roku nie będzie transmisji online).

Łódź Design Festival jest możliwy dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz Miasta Łódź.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zaplanować swój pobyt, skorzystaj z tych wskazówek:
– Program ŁDF2024: https://lodzdesign.com/edycja-2024/program/
– Harmonogram ŁDF2024: https://lodzdesign.com/harmonogram/
– Informacje praktyczne, w tym ulotka do pobrania, mapa lokacji, zniżki na noclegi i gastronomię, oraz informacje o komunikacji miejskiej i parkingach: https://lodzdesign.com/edycja-2024/informacje/


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ