Home Biznes i finanse Już 4 marca br. rozpocznie się IX Europejski Kongres Samorządów, organizowany pod hasłem `Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie`

Już 4 marca br. rozpocznie się IX Europejski Kongres Samorządów, organizowany pod hasłem `Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie`

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

IX Europejski Kongres Samorządów jest najważniejszym spotkaniem liderów samorządów, przedstawicieli elit regionalnych, biznesu, członków administracji państwowej, oraz organizacji pozarządowych i mediów w Polsce. Jego celem jest stworzenie platformy do wymiany dobrych praktyk oraz budowania współpracy pomiędzy samorządami i kluczowymi interesariuszami z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 marca bieżącego roku w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Program IX Europejskiego Kongresu Samorządów obejmuje ponad 200 różnorodnych wydarzeń, takich jak bloki programowe, panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady i prezentacje. Debaty Kongresu będą dotyczyć obszarów takich jak zarządzanie jednostkami samorządu terytorialnego, mechanizmy rozwoju miast i regionów, finansowanie inwestycji, ochrona środowiska i polityka zdrowotna. Program Kongresu będzie realizowany w ramach piętnastu ścieżek tematycznych, takich jak: Gospodarka, Biznes i Zarządzanie, Społeczeństwo, Finanse, Zrównoważony Rozwój, Współpraca Międzyregionalna, Forum Kultury Regionów, Salon Przemysłu Turystycznego oraz Zdrowie. IX Europejski Kongres Samorządów to nie tylko debaty o tematyce społeczno-gospodarczej, ale także bogaty program kulturalny i rekreacyjny, obejmujący warsztaty, spotkania z autorami książek oraz prezentacje atrakcji turystycznych regionu. Głównym partnerem wydarzenia jest Województwo Warmińsko-Mazurskie.

Poprzednia edycja Kongresu zgromadziła ponad 2000 uczestników z Polski i 33 innych krajów, z czego największą grupę stanowili polscy samorządowcy – ponad 600 osób. Tegoroczne wydarzenie przewiduje frekwencję powyżej 2500 uczestników. Kongres stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, nawiązywania kontaktów oraz budowy relacji zarówno na poziomie regionalnym, jak i międzynarodowym.

Organizatorem IX Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która działa na rzecz promowania dialogu i współpracy między państwami Europy Środkowej i Wschodniej. Fundacja jest również organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu, jednej z największych i najważniejszych konferencji gospodarczo-politycznych w Europie.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ