Home Nauka i technologie Firmy Neura Robotics i OMRON zawierają sojusz strategiczny z myślą o zrewolucjonizowaniu przemysłu wytwórczego za pomocą robotyki kognitywnej

Firmy Neura Robotics i OMRON zawierają sojusz strategiczny z myślą o zrewolucjonizowaniu przemysłu wytwórczego za pomocą robotyki kognitywnej

by Wiadomości Rzeszów
0 comment

Dostawcy będą wdrażać technologię AP1000 w elektrowni jądrowej Kozłoduj oraz na całym świecie, aby zwiększyć wydajność, elastyczność i bezpieczeństwo.

Neura Robotics, lider w dziedzinie robotyki kognitywnej, nawiązała strategiczne partnerstwo z Omron Robotics and Safety Technologies Inc. celem rewolucjonizacji sektora wytwórczego poprzez wprowadzenie rozwiązań opartych na zaawansowanej sztucznej inteligencji, które zwiększą wydajność fabryk.

Roboty kognitywne różnią się od klasycznych robotów przemysłowych tym, że potrafią uczyć się od otoczenia, podejmować decyzje i dostosowywać się do zmieniających się scenariuszy produkcyjnych. Dzięki temu otwierają się nowe możliwości zastosowań, takie jak skomplikowane zadania montażowe, szczegółowe kontrole jakości oraz adaptacyjne procesy przeładunku materiałów.

Olivier Welker, prezes i dyrektor generalny Omron Robotics and Safety Technologies Inc., podkreśla istotność partnerstwa, mówiąc: „Technologie kognitywne Neura stanowią istotną szansę rozwoju dla automatyki przemysłowej. Połączenie innowacyjnych rozwiązań Neura z globalnym zasięgiem OMRON i portfolio automatyzacji umożliwi klientom nowe sposoby zwiększenia bezpieczeństwa, wydajności i elastyczności w ich działalności”.

David Reger, założyciel i wizjoner Neura Robotics, podkreśla, że partnerstwo z OMRON to kluczowy krok w przyspieszaniu wzrostu i rewolucji na globalnym rynku robotyki. Połączenie technologii czujników, sztucznej inteligencji i specjalistycznej wiedzy w jedną platformę ukształtuje przyszłość branży wytwórczej i wyznaczy nowe standardy.

Partnerstwo firm Omron Robotics and Safety Technologies i Neura Robotics powstaje nie tylko dzięki osiągnięciom technologicznym, ale także dzięki wspólnej wizji. Firma OMRON, zaangażowana w poprawę życia społeczeństwa poprzez innowacje, dzieli misję firmy Neura, która stawia sobie za cel służenie ludzkości poprzez przełomowe rozwiązania w dziedzinie robotyki. Porozumienie umacnia podstawy partnerstwa i skupia obie firmy na wspólnym celu – kształtowaniu przyszłości sektora wytwórczego.

Firma Omron Robotics and Safety Technologies

Omron Robotics and Safety Technologies Inc. jest czołowym dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki zrobotyzowanej i czujników bezpieczeństwa, będącą częścią OMRON Corporation. Dzięki projektowaniu i produkcji współpracujących i mobilnych robotów przemysłowych, firma umożliwia klientom osiągnięcie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, produktywności i wydajności. Misją firmy jest poprawa jakości życia ludzi i tworzenie lepszego społeczeństwa poprzez tworzenie zaawansowanych rozwiązań z zakresu robotyki dla różnych gałęzi przemysłu. Więcej informacji na stronie: www.omron.com.

NEURA Robotics – nowoczesna firma robotyczna

NEURA Robotics została założona w 2019 roku przez Davida Regera w Metzingen, na południu Niemiec. Jej celem jest wypełnienie luk w innowacjach w robotyce oraz rozwój robotów kognitywnych. Platforma NEURA Robotics jest podobna do producenta smartfonów, łącząc w sobie wszystkie komponenty, czujniki oraz sztuczną inteligencję, co umożliwia partnerom tworzenie aplikacji dla różnych dziedzin. NEURAverse, wynik tych działań, oferuje elastyczność i efektywność kosztową w automatyzacji, przyciągając liderów rynku światowego. Roboty kognitywne NEURA działają autonomicznie, widzą, słyszą, mają zmysł dotyku oraz uczą się na podstawie zdobytego doświadczenia. Firma NEURA jest obecnie bliska wprowadzenia na rynek pierwszego wielozadaniowego robota humanoidalnego: www.neura-robotics.com.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

You may also like

Regionalne informacje z Rzeszowa i okolic.
Lokalny serwis informacyjny.

 

ZP20 Piotr Markowski
office@zp20.pl
+48 733 644 002

Wybrane losowo

Najnowsze Artykuły

Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć pliki cookie
AKCEPTUJĘ